Csíki tékvandós sikerek: Huszonhat aranyérmet nyertek a Titánok

Nemzetközi tékvandóversenyen vettek részt szombaton a Csíki Titánok SK sportolói, a Bolintin Valeban tartott Gedoteam viadalon a csíkiak negyvenhárom érmet szereztek. Csapatversenyben a csíkiak egy kategóriában nyertek, egyben pedig a harmadik helyen zártak. Egyéniben huszonhat aranyérmet nyertek a Csíki Titánok SK sportolói a szombaton Bolintin Valeban tartott Gedoteam Taekwondo Open nemzetközi tékvandóversenyen. A csapat vezetői elégedettek a sportolók eredményeivel, akik az aranyérmek mellett tíz második és hét harmadik helyet is szereztek, ugyanakkor három különdíjat is elhoztak a rangos viadalról. – Nagyon büszke vagyok az összes sportolómra. Az eredményeken visszatükröződik a gyerekek felkészültsége, illetve a sporthoz való hozzáállásuk, magabiztosságuk – írta versenybeszámolójában a Csíki Titánok SK 2 DAN-os edzője, Dombi Gyula. Hozzátette, a rangos, immár kilencedik alkalommal megtartott nemzetközi viadal nagyon jó alkalom volt arra, hogy felmérjék, hol tartanak a felkészülésben a csapat sportolói. A Csíki Titánok SK tékvandósai küzdelemben és formagyakorlatban is bizonyították, egyre sikeresebben szerepelnek nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi mezőnyben is. Eredmények Küzdelem. 1. helyezettek: De­mián Dóra (gyerek II., –25 kg), Dombi Patrik (gyerek II., –25 kg), Görbe Arnold (serdülő, +65 kg); 2. helyezett: Cibi Viktor (serdülő, –45 kg); 3 helyezettek: Munteanu David (gyerek I., –30 kg), Todor Zalán (gyerek I., +35 kg); 4 helyezettek: Nyírő Richárd (gyerek I., –30 kg), Korodi Balázs (gyerek I., –35 kg), Balla Hunor (gyerek I., –40 kg), Cojocea Alin (ifjúsági, –68 kg; A osztály). A verseny legjobb gyerek lány versenyzője Demián Dóra lett. Formagyakorlat A osztály, egyéni: 1. helyezett: Dombi Gyula (felnőtt II.); 3 helyezett: Cojocea Alin (ifjúsági). Formagyakorlat B osztály: 1 helyezettek: Balla Hanna és Cibi Viktor (serdülő páros), Todor Zalán, Cibi Viktor és Görbe Arnold (kadét csapat); 2 helyezettek: Antal Szidónia (serdülő, egyéni), Cibi Viktor (serdülő, egyéni), Antal Szidónia és Görbe Arnold (serdülő páros); 3 helyezett: Görbe Arnold (serdülő, egyéni); 4 helyezett: Todor Zalán (kisifjúsági, egyéni). Csapatösszesítésben a Csíki Titánok SK a harmadik helyen zárt. Formagyakorlat C osztály: 1 helyezettek: Tamás Örs (kisifjúsági, egyéni), Borbély Norbert (serdülő, egyéni), Demián Dóra és Dombi Patrik (gyerek páros), Demián Sára és Tamás Örs (kisifjúsági páros), Csiszér Helga és Borbély Norbert (serdülő, páros), Dombi Patrik, Nyirő Richárd és Szilágyi Örs (csapat), Mihálcz Andrea, Balla Hanna és Csiszér Helga (csapat), Tamás Örs, Balla Hunor és Borbély Norbert (ifjúsági, csapat); 2. helyezettek: Dombi Patrik (gyerek, egyéni), Nyirő Richárd (kisifjúsági, egyéni), Balla Hanna (kisifjúsági, egyéni), Mihálcz Andrea és Nyirő Richárd (kisifjúsági, páros); 3. helyezettek: Szilágyi Örs (gyerek, egyéni), Demián Dóra (gyerek, egyéni), Balla Hunor (kisifjúsági, egyéni); 4. helyezett: Mihálcz Andrea (kisifjúsági, egyéni); 5. helyezettek: Demián Sára (kisifjúsági, egyéni), Korodi Balázs (kisifjúsági, egyéni). Csapatösszesítésben a Csíki Titánok SK az első helyen végzett.