Csíki sítájfutó az Universiádén

Csíkszeredai sítájfutó is részt vesz az Oroszországban zajló egyetemisták téli olimpiáján. A VSK Csíkszereda sportolója, Szász Botond a magyar csapatot erősíti. Az oroszországi Krasz­no­­jarszk­ban zajlik a téli Uni­ver­siádé, vagy másnevén az egyetemisták téli olimpiája. A játékok történetében először a sítájfutás is bekerült a programba és nagyon pozitív a sportág visszhangja. Romániát két, Magyarországot egy sítájfutó képviseli az oroszországi játékokon. A VSK Csíkszereda sportolója, Szász Botond (képünkön) a Soproni Egyetem hallgatója, így magyar színekben állt rajthoz Krasznojarszkban. A sprint futamon, amelyet az orosz Vlagyiszlav Kiselev nyert, Szász Botond a 42. helyen végzett, míg az üldözéses próbán egy helyet javítva a 41. helyen ért célba. A romániai sportolók közül Țînțar Mihai a sprinten a 38., üldözőben a 35. lett, Blejdea Alexandru a 41. és a 44. helyen végzett. A román és magyar sportolók vasárnap a tömegrajtos középtávon lesznek érdekeltek. HN-összeállítás