Csíki siker Gyergyóban

Első alkalommal szervezték meg Gyergyószentmiklóson a Gyergyó-kupa névre hallgató asztalitenisz Amatur bajnokságot. A rendezvényen 48 sportoló állt asztal mögé. A végső győztes a csíkszeredai Pál Zoltán lett. Csíki sportoló győzelmével ért véget a Gyergyószent­miklóson első alkalommal megrendezett asztalitenisz Amatur Gyergyó-kupa. A szervezők elmondása szerint a megmérettetés megszervezése nemcsak a sport területén hozott sikereket, ennél többet jelentett a város számára, hiszen újra bebizonyosodott, hogy a gyergyói sportközösség, a helyi emberek, civilszervezetek, vállalkozók, a városvezetés együtt, összefogva egy nagyon tartalmas, színvonalas sporteseményt tud létrehozni Gyergyószentmiklóson. A versenyen 48 sportoló állt asztal mellé különböző megyékből, illetve városokból érkezve. Az első helyet a csíkszeredai Pál Zoltán szerezte meg, a sepsiszentgyörgyi Welker Iván, illetve a köpeci Bardócz Szilárd előtt. A szervezők ezúton is köszönik minden támogató hozzájárulását az esemény megszervezéséhez. I. Gyergyó-kupa dobogósai: 1. Pál Zoltán (Csíkszereda), 2. Wel­ker Iván (Sepsiszentgyörgy), 2. Bardócz Szilárd (Köpec), 4. Govoreanu Florin (Nagydizsnód), 5. Keresztes Zoltán (Gyergyószentmiklós), 6. Oláh Olivér (Sepsiszentgyörgy), 7. Barabás Sándor (Maroshévíz), 8. Predescu Levente (Csíkszereda). Mikulás-kupa Szombaton, december 5-én egyé­ni asztalitenisz-versenyre kerül sor Csíkszeredában a József Attila Általános Iskola Tudor negyedi tornatermében. Az újra megszervezésre kerülő turné az országos Amatur-hálózatba is beszámít B kategóriás versenyként. A szervezők sok szeretettel várnak minden asztalitenisz-kedvelőt. Benevezési díj 15 lej felnőtteknek, 5 lej gyerekeknek. HN-információ