Csíki siker a megyei rangadón

Újonc létére magabiztosan vezeti a teremlabdarúgó-bajnokság második vonalát a Csíkszeredai Imperial Wet csapata, amely a hétvégi, negyedik torna után is tökéletes teljesítménnyel áll. A buzăui tornán megyei rangadót is rendeztek, amelyen a csíkiak legyőzték a Gyergyószentmiklósi Intert. Utóbbiak a jó szezonkezdés után már csak az ötödikek. Megyei rangadót rendeztek a teremlabdarúgó-bajnokság negyedik tornáján Buzăuban, ahol a hetedik és a nyolcadik fordulók mérkőzéseit rendezték. A nyitó fordulóban az újonc Csíkszeredai Imperial Wet és a Gyergyószentmiklósi Inter mérte össze erejét. Az eddig menetelő csíki csapat remekül kezdte a találkozót, és a szünetre háromgólos előnyhöz jutott, majd a találkozó végére öttel verte a gyergyószentmiklósi csapatot. Másnap az Imperial Wet folytatta jó sorozatát és 2–0-s félidő után 4–2-re nyertek a Brassói Coltea ellenében. A gyergyószentmiklósi alakulat viszont a következő mérkőzését is elbukta, méghozzá a házigazda Luceafărul Buzău elleni találkozón, amelyen minimális, 4–3-as vereséget szenvedtek. A bajnokságot a csíki együttes vezeti maximális pontszámmal, minden mérkőzésüket megnyerve. A gyergyóiak viszont alaposan visszaestek. Az első két teremtorna után még tökéletes volt a mutatójuk, ám azóta minden mérkőzésüket elveszítették. Javítani a következő teremtornán, december 5-6-án tudnak, amelyet ráadásul hazai környezetben szervezhetnek. Eredmények 7. forduló: Gyergyószentmik­lósi Inter – Csíkszeredai Im­perial Wet 3–8, Brassói Blue Angel – Fortius 2014 0–23, Brassói Coltea – Ceahlăul Piatra Neamţ 6–4, Luceafărul Buzău – Galaci United II. 4–3, Bukovina Vicov – Segesvári Pro-Tineret 3–7. 8. forduló: Csíkszeredai IW – Brassói Coltea 4–2, Ceahlăul Piatra Neamţ – Brassói Blue Angel 16–3, Galaci United II. – Segesvári Pro-Tineret 4–3, Luceafărul Buzău – Gyergyószentmiklósi Inter 5–4, Fortius – Bukovina Vicov 9–3. A bajnokság állása: 1. Csíkszeredai IW 24 pont, 2. Fortius 2014 16, 3. Ceahlăul Piatra Neamţ 16, 4. Galaci United II. 15, 5. Gyergyószentmiklósi Inter 12, 6. Segesvári Pro-Tineret 12, 7. Luceafărul Buzău 12, 8. Brassói Coltea 9, 9. Bukovina Vicov 3, 10. Brassói Blue Angel 0. Darvas Attila