Csíki és gyergyói vereség

Tegnap sem sikerült pontot szerezniük a hazai jégkorongbajnokságban a Hargita megyei csapatoknak. A Gyer­gyó­szentmiklósi Progym nagy pofonba rohant bele Brassóban, míg a Csíkszeredai Sportklub kétszer is vezetett Galacon, ám a bajnoki címvédő szoros meccsen győzte le a kék-fehéreket. A csíkiak holnap idegenben, vasárnap itthon játszanak a Coronával. Csíki és gyergyói vereség Nem sikerült tegnap sem a pontszerzés a Hargita megyei csapatoknak a hazai jégkorongbajnokságban. Habár huszonnégy percen át vezetett a Csíkszeredai Sportklub, a bajnoki címvédő kétszer is kiegyenlített, és még a második harmadban eldöntötte a találkozót, így a kék-fehérek pont nélkül térnek haza Galacról. Ahogy a keddi, úgy a tegnapi meccsen is jól kezdett a Sportklub, a 11. percben pedig Moldován meg is szerezte a vezetést, amelyet nagyon sokáig okosan őriztek a kék-fehérek. A második játékrész elején Korenko egy emberfórt váltott gólra, öt perccel később előbb szépítettek a galaciak, majd a 15. percben ki is egyenlítettek. Spafford még egyszer vezetéshez juttatta a Sportklubot, ám a második szünet előtt a Dunărea megfordította az állást. Az utolsó játékrészben a csíkiak uralták a galaci mérkőzést, de Popa lehúzta a rolót, még emberelőnyből sem tudták a csíkiak a bajnokcsapat kapuját bevenni, noha erre volt kétszer is lehetőségük. Az utolsó négy percben a Sportklub majdnem végig emberhátrányban játszott, így a meccs hajrájában már nem volt a csíkiaknak esélyük az egyenlítésre. Nagy zakó Brassóban A kedd esti szoros eredményt követően bíztak a gyergyói hokisok, hogy akár pontot is szerezhetnek Brassóban, ám a tegnap nagy pofonba futottak bele a Progym hokisai. Az első harmadban a két csapat közötti játékbeli különbség annak ellenére volt kiegyenlített, hogy a Corona hokisai két gólt szereztek, ám a folytatást hamar felednék a piros-fehérek. A meccs felénél a hazaiak újabb találatot értek el, majd a második pihenőig még kettőt, így az utolsó harmadra ötgólos előnnyel korcsolyázott ki a Corona az Olimpic Műjégpálya játékterére. Az utolsó harmad a gyergyóiak számára katasztrófa volt. A pihenő után alig egy percre már gólt kaptak, a hatodikban pedig harminc másodperc alatt még kettőt, majd a 12. percben újabb két hazai találattal már tízig jutottak a Corona hokisai. Egy emberelőnyt Daradics használt ki és szerezte meg a Progym becsületgólját, de erre még hárommal válaszoltak a Corona hokisai a meccs végéig. [box type="shadow" ]Eredmények Galaci Dunărea – Csíkszeredai Sportklub 4–3 (0–1, 4–2, 0–0) /Buschbacher (29.), Lőrincz (35.), Krajci (38.), Donika (40.), illetve Moldován (11.), Korenko (24.), Spafford (37.)/ Brassói Corona – Gyergyószentmiklósi Progym 13–1 (2–0, 3–0, 8–1) /Klempa (5., 46., 60.), Tranca (9., 52.), Mátyás (31.), Gliga (35.), Mihály (40., 46.), Nagy Cs. (41.), Péter Zs. (52.), Fodor (54.), Petres (56.), illetve Daradics (53.)/ 1. Corona 11 9 1 0 1 103–27 29 2. Dunărea 10 6 1 0 3 72–44 20 3. Progym 12 5 0 1 6 74–52 16 4. Sportklub 7 5 0 0 2 31–25 15 5. Steaua 10 2 0 1 7 46–52 7 6. Sportul 8 0 0 0 8 15–141 0 Nemzetközi szereplés Holnaptól vasárnapig rendezik a jégkorong Kontinentális-kupa második körének csoportmérkőzéseit Tychy-ben és Jacában. A román és a magyar bajnok egyaránt a C csoportban érdekelt. A B csoportban a brit Nottingham Panthers, a lett HK Liepaja, a házigazda spanyol CH Jaca és a török, az első selejtezőkörből érkező Zeytinburnu Isztambul játszik. A C csoportban a román bajnok Galaci Dunărea, a MOL Liga-győztes és magyar bajnok Miskolci DVTK Jegesmedvék, a szlovén Acroni Jesenice és a házigazda lengyel GKS Tychy játszik. Mindkét csoportból az első helyezett jut a Kontinentális-kupa harmadik körébe. A C csoport műsora: holnap: DVTK Jegesmedvék – Acroni (16.30), Dunarea – GKS (20); szombat: DVTK Jegesmedvék – Dunarea (15.30), GKS – Acroni (19); vasárnap: Acroni – Dunărea (15.30), GKS – DVTK Jegesmedvék (19).[/box] Kopacz Gyula