Csíki bosszú a gyergyói vereségért

Az ünnepek alatt az erdélyi csapatok nem utaztak a jégkorong Erste Ligában, hanem egymás között meccseltek. A Brassói Co­ro­na előbb hosszabbításos sikert könyvelt el a Gyergyói HK-val szemben, majd egy­gó­los vereséget szenvedett Csík­sze­redában. Mindhárom csapat már Magyarországon tartózkodik.

Becsült olvasási idő: 7 perc
Levin találatával nyerte a rangadót a Sportklub Fotó: Ersteligapress

A ka­rácsonyi ünnepek alatt nem álltak le a jégkorong Erste Liga küzdelmei. Igaz, ezúttal az erdélyi csapatok nem utaztak magyarországi túrára, hanem egymás között tudták le a maguk rangadóit, amelyek pontjai a román bajnokságba is beleszámítottak.

Vereség vezéráldozatokkal

A sort a Brassói Corona – Gyer­gyói HK rangadó vezette fel. A telt ház – köztük busznyi gyergyói szurkolóval – előtt megrendezett összecsapás magas színvonalat hozott, szokás szerint. Az első gólokra a harmad végéig kellett várni, amikor Schaber duplázott. A második felvonást Orbán szépítő találata nyitotta, de Valchar hamar visszaállította a kétgólos különbséget. A GYHK viszont nem adta fel, és a felvonás felénél Orbán szépített majd, Harranen egyenlített. A hosszabbítást viszont a Brassó zárta le góllal Schaber mesterhármasával.
A piros-fehéreknél nem is inkább az elveszített mérkőzés okozhat fejtörést, hanem az, hogy a hosszú sérüléssel küszködő Tranca után további két center dőlt ki: Tamminen és Sylvestre.

Egy gól, de magas színvonal

A Corona a győzelmét követően Csíkszeredába utazott, ahol egy újabb kemény rangadó várt rájuk az egyre jobb formában levő csíkiak ellen. A telt ház előtt játszó kék-fehérek dinamikusan kezdtek, és ez gyors egymásutánban három fórt jelentett, ám Dubeau a helyén volt, valósággal remekelt. A második felvonásra a Brassó is erőre kapott, és most már O’Connor is több bravúrt kellett bemutasson. A két kapusnak „hála” gólt viszont a közönség nem láthatott. A záró felvonás újfent csíki rohamokkal kezdődött és meg is tört a jég. A 46. percben Casaneanu lekészítését Levin lőtte el a kékről és a Sofron által takarásban levő Dubeau semmit nem látott. A vendégek igyekeztek fokozni a tempót, Briszenko vasat is talált, de a Sportklub-védelem szervezett volt. A hajrára a Corona lehozta a kapusát, és az utolsó másodpercben ott is volt az egyenlítésre a lehetőség, de Vlachar kapáslövését hatalmas bravúrral védte O’Connor, első shoot-outját bemutatva a ligában.
Az erdélyi csapatok már elutaztak Magyarországra, ahol az év utolsó meccseit tudják le. A csíkiak az Acélbikákkal, a DVTK-val és a DEAC-cal, a Gyergyói HK az Újpesttel, a Ferencvárossal és a DVTK-val, míg a Brassóiak  a FEHA19-cel, a Dunaújvárossal és az Újpesttel találkoznak még az óévben.

Pontosztozkodás Kézdivásárhelyen

Az Erste ligás csapatok rangadói mellett egy páros mérkőzést is rendeztek a román jég­ko­rong­baj­nok­ság­ban, ahol a középmezőny két csapata vívott rangadót. A Háromszéki Ágyúsok a Bu­ka­res­ti Steaua alakulatát fogadták a Deme László Műjégpályán. A Háromszéki Ágyúsok a páros első felvonásán bár hátrányban voltak, a második felvonásban pazar meccset tudtak le, amikor zsinórban három szerzett góllal fordítottak és behúzták a három pontot. A második meccs is szoros összecsapást hozott, ahol fordult a kocka. A Steaua ezúttal is vezetett 1–0-ra, ám a záróharmad elején Biró Ottó egyenlített. Egyenlő erők küzdelme folyt a jégen, hogy végül Mihnyov az 55. percben gólt szerezzen. Az Ágyúsok a végén lehozták a kapusukat, ám ezt Martinov büntette. A házigazdák próbálkoztak, és az újabb kapuslehozatal gólt hozott, de az egyenlítésre már nem volt idő.

Erste Liga – EREDmények
Dunaújvárosi Acélbikák – Újpest 6–0 (0–0, 4–0, 2–0) /Szalma (27., 30., 33.), Ödman (34., 60.), Dostalek (53.)/.
Ferencváros – DVTK Jegesmedvék 4–5 (1–2, 2–1, 1–1, 0–1) – aranygóllal /Kocsis (4.), Brady (22., 25.), LaPorte (41.), illetve Bean (14.), Vojtkó (15.), Razumnyak V. (29.), Páterka (60.), Mattyasovszky (65.)/.
Brassói Corona – Gyergyói HK 4–3 (2–0, 1–1, 0–2, 1–0) – aranygóllal /Schaber (18., 20., 63.), Valchar (24.), illetve Orbán (21., 47.), Haaranen (50.)/; Újpest – FEHA19 2–1 (0–0, 1–1. 1–0)
/Kovács S. (28.), Just (58.), illetve Lászlóffy (38.)/.
Ferencváros – Acélbikák 3–2 (1–0, 1–0, 0–2, 1–0) – aranygóllal  /Hrabal (4.), Nagy G. (35.), Roth (64.), illetve Szalma (42., 48.)/.
BJAHC – DVTK Jegesmedvék 4–1 (2–0, 2–1, 0–0) /Galoha (1.), Vorobjov (14.), Mozer (36.), Schlekmann (36.), illetve Berdnyikov (23.)/.
Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 1–0 (0–0, 0–0, 1–0) /Levin (46.)/.
FEHA19 – Debreceni EAC 1–2 (0–1, 0–0, 1–1) /Zezelj (58.), illetve Jeliszejenko (18.), Bucskin (48.)/.
BJAHC – Ferencváros 1–4 (0–2, 0–1, 1–1) /Tóth G. (47.), illetve Nemec (1.), Kulmala (15.), Roth (28.), LaPorte (58.)/.
A mai műsor: Dunaújvárosi Acélbikák – Csíkszeredai Sportklub (18.30), Újpest – Gyergyói HK (19), FEHA19 – Brassói Corona (19.30). A DEAC – DVTK Jegesmedvék mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget.

Román bajnoki – eredmények
Háromszéki Ágyúsok – Bukaresti Steaua 4–2 (1–2, 3–0, 0–0) /Szőcs Z. (9., 33.), Ilyés (28.), Molnár Z. (40.), illetve Pauliny (5.), Mihnyov (11.)/.
Háromszéki Ágyúsok – Steaua 2–3 (0–1, 0–0, 2–2) /Biró O. (42.), Molnár Z. (60.), illetve Matai (7.), Mihnyov (55.), Martinov (60.)/.