CSEKÉS túrabeszámoló
Az idei júniusi időjárás sokunkat megtréfált, de a szeszélyes időjárás ellenére is, vasárnap felbátorodva elindultunk a korai vonattal Karcfalvára. A központban várt idegenvezetőnk, Ávéd Ildikó, aki végigvezetett a falun. Kimentünk a temetőbe és a 735 méter magas szikladombra épült gótikus katolikus templomot is meglátogattuk. Jelenleg Székelyföld legjobban karbantartott műemlékegyüttese.
1350–1450 között építették, emellé épült a kaputorony, ami ma már múzeumként is szolgál. Sok lépcsőn értünk fel a toronyba. Egyik ablakában, amit hálóval védnek meg a galamboktól, két tojást fedeztünk fel, gondosan fészekbe helyezve. Fotó is készült róla.
A templomot 8 m magas várfal övezi, belül fából épült gyilokjáró – vívófolyosó áll. A lőréseiből gyönyörű kilátás nyílik az egész környékre. A védőfolyosó udvari falára festett stációképeket helyeztek el a XVIII. sz. végén. Búcsúja augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján van. A templom szentélye 1444 körül épülhetett. A főoltár középső olajfestménye Szűz Mária mennybemenetelét ábrázolja. Két oldalán Szent István és Szent László láthatók.
Egy terepjáró vitt ki Madicsára, ahol a jobb időket megélt helyen megkóstoltuk a borvizet. Innen makadámúton haladtunk a hegy irányába, majd letérve, terepjárók által bejárható úton közelítettük meg a Hűköz nevű helyet, ahol Ildikó várt. Késő délutánig élvezhettük vendégszeretetét. A környéket bebarangolva, sok vargányát találtunk. Nagy virágcsokorral szálltunk fel a terepjáróra, ami kivitt a vasútállomásra.
A Hargita alatt sokadszorra is jó volt a tiszta természet szépségét, csodáit élvezni, feltöltődni, ismeretekkel gyarapodni.
Ilyen helyen jobbá válik az ember, megszépül. Bizony, ránk fér.
Rafain Enikő túratárs, Csíkszereda
Levélbontás oldalunkon az írásokat, leveleket szerzőik előzetes hozzájárulása nélkül, mondanivalójuk tiszteletben tartásával, esetenként rövidítve jelentetjük meg. Az itt megjelent vélemények nem feltétlenül azonosak a szerkesztőségével.