Hirdetés

Cáfolja a székelyudvarhelyi városvezetés vádjait a Macops Kft.

Úgy érezték, nem hagyhatják tovább szó nélkül az őket ért vádakat, ezért sajtótájékoztatón reagált csütörtökön a  Macops Kft. vezetősége a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal néhány napja kiadott közleményére, amelyben a szejkefürdői víz -és csatornahálózat helyzetét ismertették. A beruházás kivitelezője a Macops Kft. volt.

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 3 perc
Cáfolja a székelyudvarhelyi városvezetés vádjait a Macops Kft.
Tisztázták magukat. Várják a végleges döntést Fotó: Hadnagy Éva

Elmondták: tisztázni kívánnak néhány részletet a városháza korábban kiadott közleményével kapcsolatosan a Macops Kft. vezetői,

dokumentumokkal támasztották alá álláspontjukat a szejkefürdői víz - és csatornahálózat ügyében.

Bálint Antal, a vállalat vezetője hangsúlyozta, a városháza félretájékoztatott, amikor közleményében azt állította, hogy a tervektől eltérően dolgoztak. Mivel ez már a cégük jó hírét veszélyezteti, úgy vélték, ideje tiszta vizet önteni a pohárba.

– Elérkezett az a pont, amikor már nem hallgathatunk tovább, az a vád, hogy nem tartottuk be a tervet, rágalomnak minősül, s ezt mindenki nagyon jól tudja, aki állami és magánberuházással foglalkozik, hiszen a tervektől nem lehet eltérni csak úgy, mivel a munkálatokat több szakember, intézmény követi – mondta a vállalatvezető, majd egészen a 2017-es szerződéskötéstől kezdve ismertette a történteket, dokumentumokkal alátámasztva az elhangzottakat. 

Hadnagy Éva

Mint mondta,

a szerződéskötést követően átvették a kivitelezési dokumentációt a hivataltól, amely a tervekkel együtt tartalmazott egy olyan utasítást, amely módosította a terveket és megváltoztatta a nyomvonalat Székelyudvarhely és a Szejke között,

az út jobb oldaláról a bal oldalra téve a vezetékeket, mivel az eredeti elképzelést nem hagyta jóvá az útügy. A tervmódosításra vonatkozó dokumentumot Gálfi Árpád polgármester is ellátta kézjegyével. A beruházás értéke 1 600 000 lej volt áfa nélkül, a kivitelezésre pedig egy éve volt a vállalatnak. 2018 decemberére elkészült a munka 90 százaléka, ekkor benyújtották a számlákat kifizetésre, majd kezdődött a hercehurca. A számláik árát, azaz

408 ezer lejt, azóta sem térített meg számukra a polgármesteri hivatal,

és az eltelt közel négy és fél év alatt, a napi 0,1 százalékos kamattal, ami 1600 lej/nap, mostanra több mint négymillió lejre tehető ez az összeg.

Pereskedések, vizsgálódások sora indult ellenük, ami azóta is tart, időközben ugyanis a tervmódosításra vonatkozó dokumentum elveszett,

és emiatt vádolják őket azzal, hogy eltértek az eredeti tervektől. A beruházás 2019 áprilisára teljesen elkészült, s bár az átvételi bizottság mindent rendben talált, hivatalosan azóta sem vették át, arra hivatkozva, hogy nem az építkezési engedélynek megfelelően van az elvégezve.

2021-ben azonban előkerült az elveszett dokumentum, ám Bálint Antal szerint hiába kérték az átvételre és a számlák kifizetésére átiratban a hivatalt, azóta sem kaptak rá választ.

2019-ben lejárt a 36 hónapos garanciális munkára kiszabott időszak, ez alatt pedig egyszer sem élt a hivatal ezzel a lehetőséggel, így a szerződés megszűnt automatikusan, nem kell azt felbontani, ahogyan azt a korábbi közleményében írta a városháza – részletezte a vállalatvezető.

Hadnagy Éva

Hozzátette, a munkát a tervek és a törvényes előírások szerint elvégezték, a rendszer működőképes, és információik szerint a város most is hallgatólagosan működteti azt, pedig a törvények egyértelműen tiltják ezt, hiszen hivatalosan nem vették át a munkát. Az ügyet az Országos Korrupcióellenes Ügynökség (DNA) is vizsgálatot folytat, ennek kimenetelőtől függ, hogy lesz-e felelősségre vonás, és hogy a kivitelező megkapja-e az elmaradt pénzét a hivataltól.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!