Bronzérmet szereztek csapatban a cselgáncsozók

Kolozsváron léptek tatamira hét­végén az U23-as csíki cselgáncsozók, akik előbb a csapat országos bajnokságon kellett helyt­álljanak, majd az egyéni föld­harc­versenyen. Csapatban bronzérmet szereztek. Befejeződtek az országos bajnokságok a cselgáncsozók számára, méghozzá Kolozsváron, ahol az U23-as korosztály számára előbb csapatversenyt, majd egyéni földharc országost rendeztek. Csíkszeredát a Sportklub képviselte, amely keretében voltak sportiskolások, illetve VSK-sok is. A fiúk a csoportot könnyen nyerték, hogy az elődöntőben a végső győztes Kolozsvárt nagy küzdelemre kényszerítsék egy olyan párharcban, ahol a bírói segédlet is kitapintható volt, így meg kellett elégedjenek a harmadik hellyel. Egyéniben két aranyérmet, illetve egy ezüstérmet zsebeltek be a csíki sportolók. Albu Botond edző ezúton mond köszönetet Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának a felkészüléshez, illetve az M.Tabac Kft.-nek, a B&B Invest Kft.-nek, az OTP Consultingnak, illetve az Úz Bence menedékháznak a támogatást. Eredmények Csapat országos bajnokság: csoportmérkőzések: Csíkszeredai Sportklub – Focsani 5–0, Csíkszeredai Sportklub – Kolozsvár II. 5–0; elődöntő: Csíkszeredai Sportklub – Kolozsvár I. 2–3. A csapat összetétele: 66 kg: Orbán Lehel (VSK Csíkszereda), Radvánszky Szilárd (ISK Csíkszereda); 73 kg: Dávid László, Bardócz Richárd; 81 kg: Szőcs Elemér; 90 kg: Stoica Márk, Kocsis Hunor; +90 kg: Koncz Botond (VSK Csíkszereda), Kajtár Endre (Hargita Judo Club). Egyéni földharc: 1. hely: Szőcs Elemér (81 kg, Csíkszeredai Sportklub), Stoica Márk (+81 kg, Csíkszeredai Sportklub); 2. hely: Radvánszky Szilárd (66 kg, ISK Csíkszereda); 5. hely: Koncz Botond (+81 kg, VSK Csíkszereda); 7. hely: Kajtár Endre (+81 kg, Hargita Judo Club). Darvas Attila