Bronzérem Győrből

Győr városa adott otthont az U18-as korosztály számára kiírta Európa-kupa cselgáncsküzdelmeinek, amelyen három csíki sportoló is jelen volt. Közülük Radvánszky Szilárd bronzérmet szerzett. Európa-kupa U18-as cselgáncs tornát rendeztek Győr­ben a napokban, ahol a Csík­szeredai ISK két sportolója – Radvánszky Szilárd és Rad­vánszky Ádám –, illetve a Csíkszeredai Sportklub egy dzsúdókája – Bilibók Márton – képviselte Csíkszeredát. A három sportoló közül Bilibók a 73 kilogrammosok súlycsoportjában, elsőéves U18-asként, helyezetlenül zárt, ám számára a tapasztalatszerzés volt a cél. Ugyanakkor Radvánszky Ádám már jobban szerepelt, hiszen a 60 kilogrammosok között a hetedik lett. Testvére, Szilárd a 66 kilogrammos súlycsoportban viszont remekelt, és végül a bronzérmet szerezte meg. A csíki sportolóknak hétvégén, Drobeta Turnu Severinben zárul a belföldi bajnoki idény, ahol az U23-as csapat országost, illetve egyéni főldharcdöntőket rendezik. Darvas Attila