Bronzérem az ISK-KC-nak

Zsinórban harmadik alkalommal jutott be az országos döntőbe a Székelyudvarhelyi ISK-KC ifjúsági I-es csapata, és mindannyiszor éremmel térhettek haza. Ezúttal bronzérem lett Sipos Lóránt edző tanítványainak jutalma, akik csupán a két döntőstől szenvedtek vereséget. A fiúk a nyolc csapatot felvonultató tornán három meccset nyertek és kettő elveszítettek. [caption id="attachment_30319" align="aligncenter" width="960"]A bronzérmes udvarhelyi csapat A bronzérmes udvarhelyi csapat[/caption] Nagybánya adott otthont az elmúlt napokban az országos ifjúsági I-es fiú kézilabdadöntőnek, amelyen nyolc csapat volt érdekelt, köztük a Sipos Lóránt által vezényelt Székelyudvarhelyi ISK-KC is. Az udvarhelyi csapat a csoportkörben a Nagybányai Martával, a Bukaresti CSM-vel, illetve a Ploiești-i ISK-val került szembe. Az ifik Nagybányát, illetve Ploiești-et könnyedén győzték le, ám a második fordulóban egy kemény meccsen 29–25-ös vereséget szenvedtek a fővárosi alakulattól. Ezen vereség ellenére az ISK-KC csoportelsőként mehetett tovább, miután a CSM utolsó meccsén egygólos vereséget szenvedett Nagybányától. Szombaton és tegnap így a helyosztókat rendezték. A döntőbe jutásért a Bákói Știința volt az ellenfél. A felek egy sok gólt hozó meccset játszottak, amelyen kevés hiányzott az udvarhelyieknek ahhoz, hogy bejussanak a két legjobb csapat közé. Félidőben egygólos volt a hátrányuk, amelyet a hajráig nem sikerült ledolgozni. A kisdöntőben a házigazda Nagybányai ISK volt a kihívó. A csalódottak csatáját az udvarhelyi fiatalok kezdték jobban, és már a szünetig négygólos előnyt dolgoztak ki, amelyet sikerült továbbnövelni a második félidőben és megszerezni a bronzérmet. A tornát a Bákói Știința nyerte meg, miután a fináléban 27–23-ra verte a Bukaresti CSM-t. Eredmények Csoportkör: Székelyudvarhelyi ISK-KC – Nagybányai Marta 44–33 (19–15), ISK-KC – Bukaresti CSM 25–29 (10–15), ISK-KC – Ploiești ISK 47–32 (22–13). A helyezésekért: az elődöntőben: ISK-KC – Bákó 33–35 (14–15); a kisdöntőben: ISK-KC – Nagybányai ISK 38–32 (16–12). Darvas Attila