Biztos éremszerzés birkózásban

Döntőbe jutott Lőrincz Tamás birkózó a tokiói olimpián a kötöttfogás 77 kilogrammos súlycsoportjában. Így biztosan érmet szerez ma, csak az kérdéses, hogy arany- vagy ezüstérem lesz-e a jutalma. Ma a vitorlázó Berecz Zsombortól és a kajakosoktól is várható kiemelkedő, dobogós helyezés. A magyar kajakozók és kenusok ugyanis jól kezdtek: a tegnap délelőtti előfutamokban érdekelt hét egység közül hat bejutott a középfutamba. Bejutott a negyeddöntőbe a magyar női kézilabda-válogatott is. A kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos súlycsoportjában a világ- és Európa-bajnok Lőrincz tegnap – miután mérkőzés nélkül jutott tovább a nyolcaddöntőből – gond nélkül teljesítette a negyeddöntőt, izgalmas végjátékkal pedig az elődöntőt is. A mai fináléban a kirgiz Akzsol Mahmudovval találkozik. A 97 kilogrammos súlycsoportban Szőke Alex a vigaszágon birkózhat a bronzéremért. Ma kezdi szereplését a birkózószőnyegen Korpási Bálint a kötöttfogású 67 és Lőrincz Viktor a 87 kilósok súlycsoportjában, illetve Sastin Marianna női 62 kilóban. Magyar éremesély vitorlázásban is A Finn dingi hajóosztályban vitorlázó Berecz Zsombor a második helyen jutott be a mai, dupla szorzójú éremfutamba. A világ- és Európa-bajnok magyar vitorlázó hátránya kilenc helyezési pont a címvédő brit Giles Scott mögött, míg kettővel vezet a spanyol Joan Cardona, valamint tízzel a 2020-as világbajnok, az új-zélandi Junior Josh előtt. A magyar vitorlázás eddig egy olimpiai medállal büszkélkedhet, 1980-ban Moszkvában a Detre testvérek lettek bronzérmesek. A női vízilabdások számára megkezdődik a kieséses szakasz, a negyeddöntőben a magyarok a hollandokkal találkoznak. Az olaszokkal játszott tegnapi 5-5-ös döntetlen után a magyar férfi vízilabda-válogatott a szerdai negyeddöntőben a horvátokkal csap össze. A női kézilabdásoknak a nyolc közé jutáshoz le kellett győzniük a svédeket, ami remek játékkal, 26–23-ra sikerült is. A legjobb nyolc között a magyar csapat a norvégokkal játszik. Három magyar atléta, az 1500-as futó Szögi István, a gerelyhajító Szi­lágyi Réka, valamint a gátfutó Szűcs Valdó is bemutatkoznak a mai nap folyamán. Kajak-kenu Az új rendszer adta lehetőséggel élve több számban is két-két hajó képviseli a magyar színeket. Az ötkarikás lebonyolítás szerint az előfutamból nem lehet egyből a döntőbe kvalifikálni, az előfutam első, illetve második helyével azonban a középdöntő előtt megspórolható az úgynevezett reményfutam. A magyarok egy kivétellel éltek is ezzel a lehetőséggel. Női K-1 200 méteren Lucz Dóra szoros befutó után, célfotóval előzte meg ellenfeleit, míg Kárász Anna egy futammal később a második helyen ért célba. Hasonló volt a forgatókönyv férfi K-1 1000 méteren is, ahol a világbajnoki és Európa-bajnoki címvédő Kopasz Bálint fölényes győzelmet aratott, Varga Ádám pedig a német Jacob Schopf mögött a második helyen ért célba. A K-2 500 méteren címvédő, ötszörös ötkarikás bajnok Kozák Danuta is futamgyőzelemmel mutatkozott be a Sea Forest Waterway pályán, hisz Bodonyi Dórával alkotott egységüknek csak a hátát nézhette a mezőny. Nem sokkal később a rutinos honvédos duó, Csipes Tamara és Medveczky Erika is megnyerte előfutamát. A nap során egyetlen magyar egységnek nem sikerült bejutnia a középdöntőbe: a fiatal Adolf Balázs, Fejes Dániel kenu kettes előbb hetedik, majd a reményfutamban negyedik lett 1000 méteren, így ma a B döntőben fejezi be olimpiai szereplését. Cătălin Chirilă és Victor Mihalachi román kenu kettes 1000 méteren a második futam harmadik helyén zárt és jutott be román részről egyedüliként az elődöntőbe. A tegnap elkezdődött számok középfutamait és döntőit ma rendezik.