Behúzva a kötelező

Nem okozott csalódást a Szé­kelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata, könnyedén húzta be a kötelező győzelmet a HC Vaslui otthonában a román bajnokság 17. fordulójában, amely egyben az utolsó bajnoki volt ebben az évben. De nem az utolsó mérkőzés, hiszen holnap este a Temesvári Polit fogadják a Románia-kupában. Utolsó román bajnoki mérkőzését játszotta ebben az évben a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata, amely tegnap este a HC Vaslui otthonában kellett pályára lépjen. Mind játékerőben, mind a táblázaton elfoglalt helyezésből arra lehetett következtetni, hogy ez a találkozó nem lesz vérre menő. Nem is lett. A második helyen tanyázó udvarhelyi alakulat első két góljával még lépést tudott tartani a vendéglátó, ám utána megbillent a pálya. Igyekezett minél hamarabb bedarálni ellenfelét Vlad Caba együttese, amely a 18. percben már hattal is vezetett. Igaz, a félidő végére kiengedtek a fiúk, de három gól azért még maradt. A fordulást követően megint hullámzott az SZKC játéka. Előbb megint elhúztak hat góllal, majd engedték feljönni az ellenlábast háromra. Így 14 perccel a vége előtt újból csak háromegységnyi volt a felek között a különbség. Ekkor utoljára a találkozó folyamán rálépett a gázra az SZKC, és Tálas, Mihalcea, Ojleszki, Ghiță és Kuzmanoszki góljaival szépen nyolcgólosra emelte a két csapat közti különbséget. Ekkor a Vaslui teljes mértékben feladta a meccset, amit megéreztek az SZKC játékosai is. A végét pedig egy picit ellazsálták, de a tetemes hátrányból csak faragni tudtak. Az SZKC az év utolsó mérkőzését holnap játssza hazai környezetben, amikor a Temesvári Poli érkezik a városi sportcsarnokba. A tét a Románia-kupa negyeddöntőjébe kerülés. Eredmény: HC Vaslui – Szé­kely­udvarhelyi KC 27–33 (13–16) /az SZKC gólszerzői: Mihalcea 11, Rusia, Tálas 4-4, Onyejekwe, Markez, Kuzmanoszki, Ghiță 3-3, Ojleszki 2/. HN-összeállítás