Bal lábbal kezdett bajnoki idény

Nem sikerült a rajt sem a Szé­kelyudvarhelyi FC-nek, sem az FK Csíkszeredának a labdarúgó harmadik ligában. Az udvarhelyiek hazai pályán, míg a csíkiak idegenben kaptak ki. Mindkét csapat trénere a gyermeteg hibákra panaszkodott, amelyet elkövettek a mérkőzések folyamán. Fejlődési lehetőség viszont van a játékban. [caption id="attachment_10437" align="aligncenter" width="620"]Becsülettel küzdött az SZFC, de nem sikerült a pontszerzés Fotó: Barabás Ákos Becsülettel küzdött az SZFC, de nem sikerült a pontszerzés Fotó: Barabás Ákos[/caption] [dropcap]V[/dropcap]ereségekkel kezdtek a megyei csapatok a labdarúgó harmadik liga 2015/2016-os idényében. A Székelyudvarhelyi FC az Alsógáldi Industriát fogadta, míg az FK Csíkszereda a Nagyváradi Luceafărul vendége volt. Nem lett döntetlen Négy év után újra harmadik ligás mérkőzésre mehettek ki a szurkolók Székelyudvarhelyen a Sétatéri stadionba. Hogy mennyire hiányzott a labdarúgás a szurkolóknak, mi sem bizonyítja jobban, hogy közel 700 sportszerető váltott jegyet. A drukk a hazai fiúkon viszont meglátszott, amelyet kihasznált az Alsógáld, és a 12. percben Câmpean révén megszerezte a vezetést. Ahogy az idegesség kezdett elszállni, úgy játszott egyre jobban a hazai csapat. Ennek a 30. percben lett meg az eredménye, miután Tamás bal oldali centerezését Doltea bólintotta a kapuba. A hazai öröm viszont csak két percet tartott, miután egy óriási védelmi hibát Cernea használt ki, beállítva a félidő eredményét. A második félidő már nem hozott élénk játékot. A vendégek beálltak védekezni, míg az SZFC igyekezett feltörni a reteszt. A hajrában megvolt a lehetőség az egyenlítésre. Előbb Berki szabadrúgását tolta ki a léc alól a vendégek portása a 82. percben, majd négy minutummal később Simon ziccerét is fogta. Lefújásig nem változott az eredmény, így az SZFC vereséggel mutatkozott be. „Lehet, hogy a döntetlen igazságosabb lett volna, ezzel szemben az a baj, hogy kikaptunk. Ezt nagyrészt a tapasztalatlanságra lehet fogni, nem elég az, amit a megyeiben fociztunk, csak félig tesszük oda magunkat. Itt kőkemény harcra lesz szükség. A küzdeni akarásunkkal nem volt gond, viszont gyerekes hibákat vétettünk, amiket ki is használt az ellenfél. Nagyobb önbizalom kell, nem volt verhetetlen az ellenlábas, a mezőnyben ennél lesz erősebb és valószínűleg gyengébb is” – fogalmazott Botorok János, az SZFC edzője. A tapasztalat hiánya Az FK Csíkszereda nagyon fiatal csapata a Nagyváradi Luceăfarul vendége volt az első fordulóban. Az Albu László–Ilyés Róbert dirigálta csíkiak viszont a második percben már hátrányba kerültek. Ilyésék viszont nem változtattak a taktikán és küldték továbbra is előre tanítványaikat. Az egyenlítés viszont nem jött. A térfélcserét követően határozottabban játszott az FK, ám Czimbalmos óriási ziccert vétett, amelyet a váradiak két góllal is büntettek, eldöntve a találkozó sorsát. „Védelmi hibákból kaptuk a gólokat, kijött a csapaton a tapasztalatlanság. Sajnos a védelem tengelyében nagyon érződött a legtapasztaltabb játékosunk, Lőrincz József hiánya. A háromgólos vereség ugyan nagynak mondható, de úgy érzem, hogy túlzott is. Nem volt ekkora különbség a két csapat között, még akkor sem, ha megérdemelt volt a hazai csapat sikere. A fiatalok helytálltak. A mérkőzés után mindenkit meg is dicsértem. Nagyon bízok a fiatalokban, és biztos vagyok abban, hogy előbb-utóbb jönni fognak az eredmények is” – mondta Ilyés Róbert. A 3. Liga 5. csoportjából még a rajt előtt kizárták a Tordát, a szakszövetség pedig újabb sorsolást készített. Udvarhely Zilahon játszik, míg az FK Almásbalázsházát fogadja. [box type="shadow" ]Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 1. forduló FC Székelyudvarhely – Alsógáldi Industria 1–2 (1–2) Gól: Doltea (29.), illetve Câmpean (12.), Cernea (31.) SZFC: Bálint B. – Péter M. (25., Tamás), Rózsa, Demény, Berki, Gál, Bálint Rajmund (73., Kiss), Doltea, Bálint Róbert, Simon A. (85., Simon N.), Gergely (57., Szőcs). Nagyváradi Luceafărul – FK Csíkszereda 3–0 (1–0) Gól: Lukács Zsombor (2. és 74. perc), Modan (76.). Csíkszereda: Husar – Székely, Gâlia, Szőllősi – Majzik (88., Pál), Csűrös, Tankó (56., Ilyés), Kovács, Teut, Czimbalmos, O. Moldovan (88., Antal). A játéknap további eredményei: Almásbalázsházi Luceafărul – Máramarosszigeti SCM 2–4 (1–0), Szászrégeni Lendület – Zilahi FC 2–0 (1–0), Dési Unirea – Kolozsvári Sănătatea 2–4 (1–2), Nemeszsuki Unirea – Radnóti SE 2–1 (1–0), Lénárdfalvi AFS – Fugyivásárhelyi SK 1–0 (1–0). A következő forduló (szeptember 4–5.) műsora: Csíkszereda – Almásbalázsháza, Zilah – Székelyudvarhely, Kolozsvári Sănătatea – Nagyváradi Luceafărul, Radnót – Dés, Fugyivásárhely – Nemeszsuk, Alsógáld – Lénárdfalva és Máramarossziget – Szászrégen.[/box] Darvas Attila