Bajnok rókalányok

Két meccs alatt letudta a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey női jégkorongcsapata a román bajnoki döntőt, amelyen a Csíkszeredai Sportklub volt az ellenfél.

Gyergyóba került a trófea. Aranyérmes a Fox Fotó: Veres Nándor

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a pénteken kezdődő román női jégkorong-bajnokság fináléját a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey és a múlt nyáron újraalakult Csíkszeredai Sportklub vívta. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc előzetes esélyese a gyergyószentmiklósi csapat volt, a papírformát pedig érvényesítették is.
Ugyan a felek első pénteki meccse a 34. percig döntetlenre állt, ám utána érvényesült a jobb erőkből álló csapat akarata. Másnap Csíkszeredában már az első harmadban eldőlt minden, amikor Barbul duplájával és Szekeres találatával hárommal léptek meg a vendégek. Innentől nem volt visszaút, Szekeres végül mesterhármasig jutott.

A bajnoki trófea így Gyergyószentmiklósra került, akik a végső rangsorban a Csíkszeredai Sportklubot, a Sportul Studențescet, a Felcsíki Márton Áront és a Marosvásárhelyi ISK-t előzték meg.
Román bajnokság, döntő, 1. mérkőzés: Gyergyószentmiklósi Fox Hockey – Csíkszeredai Sportklub 4–1 (0–0, 2–0, 2–1) /Bende (34., 46.), Szekeres (35.), Bálint (50.), illetve Vitos (45.)/. 2. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 0–5 (0–3, 0–1, 0–1) /Barbul (15., 16.), Szekeres (19., 29., 55.)/. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Fox javára.
A bajnokcsapat kerete: kapusok: Sophia Maria Petre, Nadina Niciu; mezőnyjátékosok: Bálint Regina, Ádám Ágnes, Szekeres Edit, Máthé Blanka, Bende Júlia, Ioana Barbul, Clara Sârbu, Csergő Noémi, Romfeld Medea Tess, Balázs Henrietta, Farkas Fanni, Egyed Fanni, Szopos Katalin Csilla, Farkas Gyopárka, Platon-Benedek Petra, Farkas Beáta. Vezetőedző: Barabás László.