Az utolsó másodpercekben hozták a mérkőzést

Rangadót rendeztek a román férfi kézilabda-bajnokság tizenkettedik játéknapján: a Bukaresti Steaua a Székelyudvarhelyi KC-t fogadtak. A Vlad Caba által felkészített udvarhelyi csapatnak fontos volt a győzelem, hiszen az elmúlt három fordulóban pont nélkül maradtak. Ráadásul hamarosan következnek a Challenge-kupa-meccsek, amelyekre jó morállal kell nekivágjon a csapat. A győzelem pedig össze is jött. A román férfi kézilabda-bajnokság tizenkettedik játéknapjának pénteki összecsapásán a Székelyudvarhelyi KC számára egy idegenbeli találkozó következett a sorban, a Bukaresti Steaua otthonában léptek pályára a fiúk. A pontok sokat értek mindkét gárda számára, a dobogóról döntöttek. Remekül indította a meccset az udvarhelyi együttes, amelyben először lépett pályára az új szerzemény, Ghiță Cristian – az ő nevéhez fűződött a találkozó első gólja. Egymás után szerezte a találatokat az SZKC, így folyamatosan nőtt az előnyük, amely a 20. percben volt a legnagyobb (7–13). A hazaiak nem adták fel, elkezdték az üldözést, zsinórban négyet lőttek, így gyorsan szoros lett az állás. A pihenőre pedig úgy mentek a felek, hogy 15–16-ot mutatott az eredményjelző. A második játékrész elején egyenlített a fővárosi alakulat, de az előnyt nem tudta átvenni. Támadásaik rendre találattal fejeződtek be, amikor forróbb volt a szituáció. Két-három góllal így hiába vezetett a Vlad Caba által felkészített udvarhelyi együttes. Az utolsó perc volt a döntő. Egyenlőnél támadhatott az ellenlábas, Petar Jokanovics hárítani tudta a lövést. Időkérés után Goran Kuzmanoszki harcolt ki hetest, melyet Mitar Markez hidegvérrel értékesített. Nagyon fontos győzelmet aratott így az SZKC, aminek köszönhetően újból felléptek a dobogóra. Folytatás holnap 17.15-től a Temesávri Poli ellen. Eredmény: Bukaresti Steaua – Székelyudvarhelyi KC 29–30 (15–16) /Markez 11, Tálas 5, Ghiță, Onyejekwe 4-4, Ojlesz­ki 3, Kuzmanoszki, Szász, Bogu­novics 1-1/. HN-összeállítás