Az újonctól kapott ki az FK Csíkszereda

Nem sikerült az idei labdarúgó-bajnokság első idegenbeli meccsén pontot szerez­nie az FK Csíkszeredának: Ilyés Róbert tanítványait a labdarúgó 2. Ligába 15 év szünet után visszatérő, amúgy nagy múlttal rendelkező Vajdahunyadi Corvinul győzte le. A siker a dobogóra repítette a Corvinult, az FK a középmezőnyben tanyázik.

Az újonc Corvinul Vajdahunyadon győzte le az FK-t Fotó: Corvinul

A 2023/2024-es labdarúgó 2. Ligában játszott először vendégként az FK Csíkszereda, ám egyelőre úgy tűnik, a páratlan fordulókban sem a pontszerzés, sem a góllövés nem jön össze a piros-feketéknek. Szombat délelőtt a másodosztályba 15 év után visszatérő, amúgy nagy múlttal rendelkező Corvinul vendége volt Vajdahunyadon az FK, ám Ilyés Róbert legényei nem nagyon tudták felvenni a házigazdák által diktált iramot, annak ellenére, hogy az első negyedórában a vajdahunyadiak sem játszottak túl jól.
A 20. és a 31. percben a házigazdák közel jártak a gólszerzéshez, ám mindkét alkalommal Gyenge bravúrral védeni tudott. A szünet után a hőség mellett az izgalom is fokozódott, főleg a csíkiak számára. Az 54. percben Neacșa jobb oldali szögletét követően Manolache passzolta vissza a labdát Hrezdachoz, aki hat méterről senkitől sem zavartatva szerezte meg a Corvinulnak a vezető találatot. A 70. percben Bradu passzát követően a középen kiugró Marius Coman ívelt a kapujából kifutó Gyenge fölött a hálóba, s noha a vendégek cserékkel próbáltak frissíteni, mégis a Corvinul járt közelebb a gólszerzéshez.
Az idénykezdések nem mennek túl jól az FK Csíkszeredának: a 2019/20-as és a 2022/23-as idényben is három pontja volt a csapatnak a harmadik fordulót követően, a 2020/21-es idény kiugró volt ebből a szempontból, hiszen három meccs után négy egységet gyűjtött a csíki csapat, míg a 2021/22-es idényben öt forduló után is pont nélkül állt a csíki csapat.
A másodosztály negyedik fordulójában szintén egy újonc visszatérőt, a VSK Resicabányát fogadja az FK Csíkszereda.

2. Liga, 3. forduló

Vajdahunyadi Corvinul – FK Csíkszereda 2–0, Bukaresti Progresul Spartac – Concordia Chiajna 0–6, VSK Resicabánya – Újszentes 2–1, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – VSK Ceahlăul Karácsonkő 0–2, Bukaresti Metaloglobus – VSK Slatina 1–1, VSK Alexandria – Sellenberk 0–1, SK Mioveni – Unirea Slobozia 1–1, SK Tunari – FC Argeş Piteşti 1–1, Dési Unirea – Bukaresti Steaua 2–6. A Chindia Târgovişte – Bo­d­za­vásári Gloria meccset holnap 19 órától játsszák.