Az FK Csíkszereda minden csapata pontot szerzett

Zsinórban ötödik mérkőzésén szerzett pontot az FK Csíkszereda 2. ligás csapata, míg a klub két ifjúsági gárdája rangadót nyert. Pontot szerzett a megyeszékhely női labdarúgócsapata is, így újra az élre ugrott a 2. Liga 2. csoportjában az FK.

Négy győzelem, négy vereség és négy döntetlen az FK Csíkszereda mérlege a labdarúgó 2. Liga 13. fordulóját követően, ám ami ennél még fontosabb, hogy zsinórban immár az ötödik olyan találkozóján van túl a Valentin Suciu által irányított csapat, amikor sikerül pontot szerezni. Az elmúlt öt találkozón szerzett kilenc ponttal a középmezőny egyik biztos tagjává vált az FK Csíkszereda, mi több, a gárda nagyon közel került ahhoz, hogy az első tízbe kerüljön.
Nem kezdte rosszul a csíki csapat szombaton a CS Mioveni elleni idegenbeli meccset, hiszen már a 8. percben sikerült a vezetést megszerezni, miután Schieb a hazaiak büntetőterületén belül remekül passzolta vissza a labdát Rotarnak, akinek csupán formaság volt a játékszert a kapuba juttatni. Az első félórában álomfocit játszott az FK, sajnos Rotar találatát követően a helyzetek kimaradtak. Pedig Schieb, Bauza, Rotar, Bor és Eder előtt is adódott lehetőség. A sok kihagyott lehetőséget követően a hazaiak is feltámadtak, Isfannak volt egy próbálkozása, ám a labda célt tévesztett. A 35. percben a csíkiak a középpályán vesztették el a labdát, kissé lassan reagálták le a hazaiak támadását, Rusu pedig az FK büntetőterületére betört, Gyenge közbelépését pedig szabálytalannak látta a játékvezető és tizenegyest ítélt. A büntetőt kis szerencsével Rusu értékesítette, pedig kevés hiányzott ahhoz, hogy Gyenge megfogja a labdát. Pár perccel később újra bakizott a csíki védelem, ám Apro a gólvonalról menteni tudott, így Rusunak nem jött össze a duplázás.
A pihenőt követően emberhátrányba kerültek a vendégek, miután Rotar az 51. percben másodszor is „besárgult”, ám ennek ellenére aktívabban focizott egy darabig az FK, Jebarinak, Csürösnek és Edernek is volt jó helyzete, ám az újabb gól nem jött össze, igaz, a hazaiaknak sem, ugyanis Gyenge előbb Rusu, majd Iacob lövésénél is résen volt. Az utolsó percekben a hazaiak megpróbáltak nyomást gyakorolni a csíkiakra, ám nem tudták a maguk javára dönteni el a meccset.
Szerdán hazai pályán bizonyíthat az FK, Valentin Suciu tanítványai rangadót játszanak a Kolozsvári Universitatea ellen, egy hét múlva pedig az 1. ligás UTA lesz a csíkiak vendége a Románia-kupában.

Rangadókat nyertek
Megerősítette első helyét az FK Csíkszereda az U1-es Elit Liga nyugati csoportjában, miután szombaton a második helyezett Kolozsvári Universitatea ellen nagyarányú győzelmet aratott. A Demény Norbert és Zöld Péter által irányított csíkiak a szünetig kétgólos előnyt harcoltak ki, s ezt a második félidőben meg is tudták duplázni. A piros-feketék közül Gergely kétszer, Barabás, Suciu és Szabó egyszer vette be a kolozsváriak kapuját. A sikernek köszönhetően immár három pont az FK előnye a kolozsváriakkal szemben úgy, hogy a csíkiak eggyel kevesebb találkozót játszottak riválisaival szemben.
Az FK Csíkszereda U17-es csapata egy helyet javított a tabellán, miután szombaton közvetlen riválisa ellen sikerült győzelmet szereznie. A Bajkó Barna és Bokor Zoltán által irányított csíkiak gólzáporos első félidőt játszottak a Kolozsvári Universitateával, amely egy hellyel állt a csíkiak előtt, legalábbis a szombati meccsig. A szünetben 3–2-re vezettek a piros-feketét, ám a pihenőt követően újabb három csíki gól következett, így végül Biró és Sándor kétszer, Precup pedig egyszer volt eredményes hazai oldalon, ugyanakkor a vendégek is szereztek egy gólt saját kapujukba, így 6–2-es FK-sikerrel ért véget a mérkőzés. A győzelemnek köszönhetően az FK megelőzte a kolozsváriakat a tabellán, és immár a negyedik helyet foglalja el a csíki csapat, ám szerdán pótolják a Nagyváradi Bihorul ellen elnapolt idegenbeli meccset, és egy vendégsiker esetén akár a második helyig ugorhat fel a Bajkó–Bokor edzőpáros gárdája.

Élen a csíki lányok
Megőrizte első helyét az FK Csíkszereda női csapata a labdarúgó 2. Liga 2. csoportjában a harmadik fordulót követően is. Albu László tanítványai a Kolozsvári Olimpic Star gárdáját fogadták tegnap délután, s noha a pontszerzés összejött a csíki lányoknak, a gárda még mindig nem tudott hazai pályán győzni. Ám a statisztikához az is hozzátartozik, hogy a csíki lányok még vesztesen nem hagyták el a pályát a 2. Ligában.
A szintén 2. ligás Vasas Femina II. az 1. csoportban ezúttal is vesztesen hagyta el a pályát, tegnap az ISK Târgoviște vitte el a pontokat Székelyudvarhelyről.

Eredmények, állás, műsor

2. Liga, 13. forduló: CS Mioveni – FK Csíkszereda 1–1, Unirea Slobozia – U Craiova 1948 0–0, Buka­res­ti Metaloglobus – Lénárdfalvi Comuna 2–0, Pan­du­rii Lignitul Târgu Jiu – VSK Slatina 2–1, Turris-Ol­tul Turnu Măgurele – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0–0, Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi 2–1, Kon­stancai Farul – Resicabányai MSC 1–0, Te­mes­vá­ri ASU Politehnica – Petrolul Ploieşti 1–0, Bá­kói Aerostar – Bukaresti Rapid 2–3. A Kolozsvári U­niversitatea – Temesvári Ripensia találkozót elnapolták.
A 10. fordulóból elnapolt Rapid – Kolozsvári U meccs 1–0-s eredménnyel zárult, a 11. fordulóból elhalasztott Unirea Slobozia – VSK Slatina találkozót a FRF döntése szerint játék nélkül 3–0-ra a Slatina nyerte.

21. Pandurii Lignitul    13    2    1    10    12–30    7

A 14. forduló műsora: honap: U Craiova 1948 – Metaloglobus (17); szerda: Ripensia – Farul (14), Dunărea Călăraşi – CS Mioveni (14), Viitorul Pandurii – Concordia (14), VSK Slatina – Turris-Oltul (14), Lénárdfalva – Pandurii Lignitul (14), Aerostar – ASU Politehnica (14), Petrolul – Gloria Buzău (14); csütörtök: FK Csíkszereda – Kolozsvári Universitatea (16.30), Rapid – Resicabánya (18.30).
A korábban elnapolt találkozók pótlásának időpontjai: december 2.: Kolozsvári U – Farul (14), Ripensia – Mioveni (14), Dunărea Călăraşi – Turris-Oltul (14).

Elit Liga, U19. Nyugati csoport, a 9. fordulóban: FK Csíkszereda – Kolozsvári Universitatea 5–1. Az élmezőny állása:

4. Kolozsvári Universitatea    9    5    2    2    28–15    17

A 8. fordulóból elnapolt Nagyváradi Bihorul – FK Csíkszereda találkozókat szerdán pótolják, az U19-esek meccse 12, az U17-es csapatok találkozója 14 órakor kezdődik

Női 1. Liga, a 8. fordulóból elnapolt meccsen: Borgóprundi Heniu – Universitatea Alexandria 4–0.
A korábban elnapolt találkozók időpontjai: november 27.: Nagybányai Feminin – Konstancai Selena (11); december 3.: Bukaresti Fair-Play – Kolozsvári Universitatea Olimpia (11), Universitatea Alexandria – Aradi Piroş Security (11); december 6.: Piroş Security – Kisbecskereki Fortuna (11), Universitatea Olimpia – Nagybánya (13); december 10.: Nagybánya – Bukaresti Carmen (11); december 12.: Fair Play – Nagybánya (11).

12. Selena    10    0    0    10    3–38    0

Női 2. Liga, 1. csoport, 3. forduló: Székelyudvarhelyi Vasas Femnina II. – ISK Târgovişte 0–1, Vulpițele Galbene Roman – Nicu Gane Fălticeni 5–1.

1. Târgovişte    2    2    0    0    11–1    6
2. Vulpiþele Galbene    2    2    0    0    8–1    6
1. Nicu Gane    3    2    0    1    7–6    6
4. Vasas Femina II.    3    0    0    3    0–6    0
5. Navobi Iaºi    2    0    0    2    2-14    0

A 4. forduló műsora: szerda: ISK Târgovişte – Vulpițele Galbene (11), Navobi – Vasas Femina (11).

Női 2. Liga, 2. csoport, 3. forduló: vasárnap: Marosvásárhelyi Ladies – Atletic Drobeta Turnu Severin 8–0, FK Csíkszereda – Kolozsvári Olimpic Star 3–3.

1. FK Csíkszereda    3    1    2    0    11–5    5
2. Ladies    2    1    1    0    10–2    4
3. Universitatea Olimpia    1    1    0    0    21–0    3
4. Olimpic Star    1    0    1    0    3–3    1
5. Atletic    3    0    0    3    0–35    0

A 4. forduló műsora: szerda: Kolozsvári Uni­versitatea Olimpia – FK Csíkszereda (11), Olimpic Star – Ladies (11).
A 2. fordulóból elnapolt Olimpic Star – Uni­versitatea Olimpia találkozót november 28-án pótolják.