Az éllovas megtartotta a pontokat

Temesváron vereséggel kezd­te szombaton a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszását az FK Csíkszereda, a másodosztályban pedig folytatja menetelését a Vasas Femina, Galacról is elhozta a pontokat.

Szász Csaba
Becsült olvasási idő: 3 perc
A Temesvár jobban kihasználta lehetőségeit Fotó: Temesvári Poli

A Temesvári Poli vendége volt az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszás szombati nyitónapján, szombaton délelőtt. A bajnokság kezdete óta a bánságiak mintha más dimenzióban rúgnák a labdát, 11 győzelemmel, 2 döntetlennel és alig egy vereséggel, kilencpontos előnnyel nyerték az alapszakaszt, öt hónapja nincs legyőzőjük, egyedül a Konstancai Farul vendéglátójaként maradt alul tavaly októberben. Nem lehetetlen megszorítani őket, de többször is botlaniuk kell, hogy kicsússzon kezükből a bajnoki trófea.
Ugyanakkor a csíkiak az utolsó pillanatban, a besztercei gárda elleni gól nélküli döntetlennel épphogy elcsípték a felsőházat. A két csapat egyenlő pontszámmal zárta az alapszakaszt, de ez a megyeszékelyi együttesnek kedvezett. Kollár Péter lányai a dobogón zárnák a bajnokságot, jó szerepléssel teljesíthető a célkitűzés.

Temesváron nem játszott rosszul a csíki gárda, de a házigazda jobban élt lehetőségeivel. Elsőként Dimitra Ivanova talált be a 28. percben, a bolgár idegenlégiós 15. találatánál tart és átvette a vezetést a góllövőlistán. A Poli kevéssel a szünet előtt növelte előnyét, Shaira Pera beadását Bartalis Barbara juttatta a saját kapujába. A második félidő kiegyensúlyozottabb játékot hozott, de az FK továbbra sem tudta értékesíteni helyzeteit, a házigazdának pedig a hajrában összejött egy bravúros találat: egy szögletből érkező labdát Teodora Meluță kapásból lőtte a kapuba. Az FK kapufáig jutott, de a szépítés nem jött össze. Végeredmény 3–0.

Győzelem Galacon

A Vasas Femina folytatja a menetelését a másodosztályban, eddigi egyetlen vereségét még tavaly szeptemberben szenvedte. A székelyudvarhelyi alakulat tegnap 3–1-re győzött a Galaci Oțelul otthonában, az udvarhelyi gólokat Horváth (23.), Sólyom (33.) és Török (54.) szerezte.