Ausztrál csoda Katarban

Hiába nyert szerdán Tunézia Franciaország ellen, utóbbi jutott tovább a katari labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjébe. Ausztrália a második sikerét aratta a csoportkör utolsó meccsén, és másodikként várhatja a kieséses szakaszt.

Csoportmásodikként jutott a nyolcaddöntőbe Ausztrália Fotó: fifa.com

Legyőzte a világbajnokot, döntetlent játszott az Eb-elődöntőssel, mégsem jutott a nyolcaddöntőbe a katari labdarúgó-világbajnokságon Tunézia válogatottja. A szerdai meccs 9. percében az afrikai csapat szerzett ugyan egy gólt, ám les miatt ezt érvénytelenítették, a franciák első valamirevaló helyzetét a 26. percben láthattuk, ám az első félidőben Tunézia jobban játszott a vb-címvédőnél. A szünet után is Tunézia volt a kezdeményezőbb, így nem számított nagy meglepetésnek, hogy az 58. percben megszerezték a vezetést. A 64. percben három cserét hajtottak végre a franciák, Mbappé is pályára lépett,tíz perccel később Griezmann is beállt, innentől pedig teljes egészében megváltozott a játék képe. A nyomást bírták a tunéziai focisok, egészen a hosszabbítás nyolcadik percéig, ekkor Griezmann egyenlített ki. A középkezdés után a játékvezető a meccset lefújta, ám ekkor szóltak a VAR-szobából, hogy a góllal nem minden volt rendben, videózás után érvénytelenítették a találatot, ezután volt még pár perc foci, végül Tunézia 1–0-ra behúzta a meccset, ám a franciák így is csoportelsőként jutottak a nyolcaddöntőbe.

fifa.com
Fofana nem tudta igazán feltörni a tunéziai védelmet

Ausztrália és Dánia párharcának győztese biztosan a kieséses szakaszban folytatja a küzdelmeket, a két válogatott pedig ennek tudatában lépett pályára szerdán késő délután. A dánok az első percektől irányították a meccset, az ausztrálok ellentámadásokkal próbálták megtörni az európaiak védelmét, de egyik csapat sem tudott túl nagy veszélyt okozni ellenfele kapuja előtt. A szünet után sem sokat változott a játék képe, mindenki a dán gólra várt, ehelyett a 60. percben Ausztrália szerezte meg a vezetést egy remek ellentámadást követően. A találat kissé lefagyasztotta a dánokat, így az ausztráloknak volt két újabb lehetőségük, ezt követően visszaállt a korábbi forgatókönyv, azaz az európaiak támadtak, ám az ellenfél védelmét nem tudták igazán feltörni. A hajrában teljesen feladták a támadást az ausztrálok, a védelmük viszont kitartott, megnyerték a meccset, és csoportmásodikként jutottak a nyolcaddöntőbe.
Eredmények: D csoport, 3., utolsó forduló: Tunézia – Franciaország 1–0 (0–0). Gólszerző: Hazri (58.). Ausztrália – Dánia 1–0 (0–0). Gólszerző: Leckie (60.). A csoport végeredménye: 1. Franciaország 6 p, 2. Ausztrália 6 p., 3. Tunézia 4 p., 4. Dánia 1 p.