Asztal mellé álltak az első tornán

A Federáció-kupával hivatalosan is elkezdődött az asztalitenisz bajnoki idény. Az első tornáról, amelyre ifi 3-as, illetve 4-es sportolók voltak hivatalosak, a Székelyudvarhelyi ISK-FSK Jenei Barnabás révén bronzéremmel térhetett haza. [dropcap]E[/dropcap]lkezdődött a honi asztalitenisz-szezon a Buzăuban sorra került Federáció-ku­pával, amelyet az ifi 3-as, illet­ve 4-es korosztályoknak szer­veztek meg. Mindkét kate­gó­riában érdekeltek voltak a Szé­kely­ud­var­helyi ISK-FSK után­pótlás korú játékosai. Az ifi 4-es korosztályban Pinzar Andrei, Karácsony Dániel, Mózes Botond és Makó Richárd állt asztalhoz. Az első selejtező fordulót követően Karácsony magabiztosan nyerte csoportját és jutott a legjobb tizenhat közé, Pinzar továbbment csoportjából, de a tizenhatba jutásért elbukta a párharcot, Mózes és Makó két-két győzelme nem volt elég a továbbjutáshoz, így a legjobb tizenhat között csak Karácsony folytatta, ám hullámzó teljesítménye megbosszulta magát és nem sikerült a legjobb nyolc közé furakodni, a helyosztókon pedig a tizenegyedik helyet szerezte meg. Az ifi 3-asoknál Jenei Barnabás, Vetésy Norbert és az egyre jobb formában játszó Geréb Attila sikeresen vette az első akadályt, a selejtező csoportokat követően mindhárman a legjobb nyolc közé jutottak. Káló Norbert a 9–16. helyekért játszhatott. A nyolcas döntő csoportban körmérkőzéses rendszerben zajlottak a mérkőzések, a három udvarhelyi közül Jenei kapta el a legjobb formát és gyűjtögette győzelmeit az éremszerzésig. Az aranyérmet a korábbi győztes Cochinski ellen engedte ki a kezéből, hiszen Jenei kétszettes előnyét fordította meg a besztercei és győzött 3–2-re. A bronzérmet megérdemelten akasztotta Jenei nyakába a Román Asztalitenisz Szövetség elnöke. Vetésy a hatodik, míg Geréb a hetedik helyen fejezte be a versenyt. HN-információ