Aranyérmes birkózók

Hazai pályán zsinórban ötödik alkalommal nyerték meg az ISK Székelyudvarhely birkózói a szabadfogású kadét korosztályos csapatdöntőt. A 15–17 éves korosztályú fiúk korábban az egyéni döntőn is bizonyítottak, mindegyikük érmes helyen végzett, továbbá a nem hivatalos csapatversenyben is elsők lettek. A székelyudvarhelyi sportcsarnokban rendezett szabadfogású csapatdöntőn a házigazdák a harminc összecsapásból mindössze három pontot veszítettek, minden ellenfelüket magabiztosan győzték le. Az ISK 9–1-re nyert Kolozsvár, 8–2-re Vajdahunyad és Petrozsény közös csapatát, valamint 10–0-ra mind a dévai, mind pedig a petrilai gárdák ellen. Kötöttfogásban Slatina győzött Suceava és Botoșani csapata előtt, míg a lányok versenyét Craiova nyerte Botoșani előtt. Az ISK aranyérmes csapata: Balázs János (42 kg), Józsa Sándor (46 kg), Szatmári Csongor (50 kg), Orbán Norbert (54 kg), Juon Mihály és Német Bátor (58 kg), Molnos Norbert (63 kg), Tifán István (69 kg), Kovács Krisztián (76 kg), Lőrincz Botond és Gronic Eduárd (85 kg), Péter András (100 kg). Edzők: Bodrogi Csaba, Katona László, Józsa Gábor, Balázs Imre, László Szabolcs. Az ISK Székelyudvarhely birkózói idén még két versenyen szerepelnek: december elején Târgoviștén rendezik az ifjúsági Románia-kupát, míg december 19-én Székelyudvarhely ad otthont a hagyományos Verestóy Tibor Emlékversenynek.