Anglia nyerte a brit párharcot

Az angol válogatott könnyedén háromgólos győzelmet aratott a walesi csapat felett, az amerikaiak ki-ki meccsen nagy csata végén legyőzték Irán csapatát, és az angolok mögött csoportmásodikként jutottak tovább a nyolcaddöntőbe.

A Wales ellen duplázó Marcus Rashford már három gólnál jár. Fotó: fifa.com

A katari labdarúgó-világbajnokság B csoportjának keddi zárófordulójában, noha az angol gárda volt biztonságos helyzetben a továbbjutást illetően, mégis hatalmas mezőnyfölényben futballozott. A győzelmi kényszerben lévő walesi gárda keveset birtokolta a labdát, alig jutott el a rivális kapujáig. De hiába fokozódott az angol nyomás, a négy éve elődöntős, tavaly Eb-döntős alakulat a szünetig nem tudott vezetést szerezni.
A második félidő nem hozott változást a játék képében, csak idő kérdése volt az angol gól megszületése, amire alig öt percet kellett várni, ráadásul két perccel később Foden végleg eldöntötte a három pont és a továbbjutás sorsát, hogy a végén Rashford alakítsa ki a háromgólos különbséget, ami még a walesi válogatottra nézve sem volt hízelgő. Wales tehát 3–0-s vereséget szenvedett Angliától, ezzel búcsúzott a tornától, míg az angolok az Afrika-bajnok Szenegál ellen folytathatják a nyolcaddöntőben.

Pulisic találata a nyolcaddöntőt jelenti az amerikaiaknak

A B csoport másik találkozóján ki-ki meccset játszott az Egyesült Államok és Irán válogatottja, az amerikai csapatnak mindenképp győznie kellett a továbbjutáshoz, így nem véletlen, hogy az első félidőben a játék minden elemében jobb ellenfelénél, nem sokkal a szünet előtt Pulisic révén meg is szerezték a vezetést.
A folytatásban Irán igyekezett bátrabban, nyíltabban futballozni, ám a második félidő első felében is az amerikaiak voltak meggyőzőbbek. Az idő múlásával az amerikaiak fáradni látszottak, teljesen átengedték a területet riválisuknak, Hiába támadott Irán többet, ellenfele végül kihúzta kapott gól nélkül, és 1–0-ra nyert. Az ötpontos USA a hétpontos Anglia mögött csoportmásodikként jutott tovább, és Hollandiával találkozik majd a nyolcaddöntőben.
Eredmények: B csoport, 3. (utolsó) forduló: Wales – Anglia 0–3 (0–0). Gólszerzők: Rashford (50., 68.), Foden (52.). Irán – Egyesült Államok 0–1 (0–1). Gólszerző: Pulisic (38.). A csoport végeredménye: 1. Anglia 7 p., 2. Egyesült Államok 5 p., 3. Irán 3 p., 4. Wales 1 p.