Hirdetés

A vízhálózat beüzemelése az idei prioritás

Közel 24 millió lejből gazdálkodik idén a gyer­gyó­szár­hegyi önkormányzat. A beruházások között az egyik legfontosabb a vízhálózat beüzemelése lesz, de figyelmet fordítanak a belterületek felmérésére és az általános rendezési terv (PUG) elkészíttetésére is. A tegnapi falugyűlésen az elmúlt év megvalósításait és az idei terveket ismertették.

Boncina-Székely Szidónia
A vízhálózat beüzemelése az idei prioritás
Falugyűlésen ismertetik az idei terveket. Új vízházra is szükség lenne Fotó: Boncina-Székely Szidónia

A helyi költségvetésből összesen 9 millió 61 ezer lejt a beruházások önrészeinek fedezésére, illetve javítási munkálatokra különítettek el Szárhegyen, ebből az alapból cserélik ki a központi iskola kerítését, fedezik a tanintézet számára vásárolt kisbusz pályázati önrészét, és a korábbi évben elkezdett beruházásokhoz – többek között a güdüci út modernizálása, az „alsó” orvosi rendelő felújítása – biztosítanak pénzalapot.
Saját erőforrásokból, juttatásokból, pályázati forrásokból és erdőgazdálkodásból származó alapokból építik meg az alszegi csengettyűtől a település ditrói kijáratáig tartó járdaszakaszt, beüzemelik a vízhálózatot, megújul a központi buszmegálló, tatarozzák az alszegi óvoda mosdóit, megújítják a központi elemi iskola padlózatát, bővítik a villanyhálózatot és befejezik az alsó orvosi rendelőben hátramaradt munkálatokat – ismertette a falugyűlésen az idei terveket Danguly Ervin polgármester. Hangsúlyozta: elkezdődik a Román dombja nevű részen a területek szisztematikus bejegyzése, ami előfeltétele a későbbi telekkönyvezésnek, hozzákezdenek az utcanevek hivatalos bejegyzéséhez és az újraházszámozásnak, valamit a belterületek felmérésének is. 
A településen egyik legfontosabb beruházása a vízhálózat, amelyet még idén szeretnének üzembe helyezni.

– Hosszú időbe telt a teljes vízhálózat kiépítése, az uniós pályázat kivitelezése so­rán számos ellenőrzéssel kellett szembenéznünk, most ott tartunk, hogy előkészítettük a beüzemeléshez a rendszert. Nehezítette a helyzetet az is, hogy a vízhálózat kapcsán nyert legelső pályázati forrásból megépült vízház a jelenlegi követelményeknek nem felel meg, ezért rövid távú megoldásként kiépítettünk egy nyomáscsökkentő aknát a falu végén, ezáltal rá tudjuk engedni a hálózatra a vizet. Időközben 21 millió lej értékű pályázatot nyújtottunk be, amely a víz- és szennyvízhálózat felújítását, újabb kutak fúrását és egy új vízház építését foglalja magában, bízunk a pozitív elbírálásban

– ismertette a vízhálózattal kapcsolatos részleteket Danguly Ervin polgármester. 
A településen kiemelt figyelmet fordítanak a patakmedrek és sáncok tisztítására is, az árvizek megelőzéséért; a költségvetésből 60-60 ezer lejt sport- és kulturális pályázatokra különítettek el, a helyi civil szervezetek számára.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!