A Mikulás Kupáért korcsolyáztak

Budapesten tartották a nem­zet­kö­zi Mikulás Kupa rö­vid­pá­lyás gyors­kor­cso­lya­ver­senyt. A viadalon csí­ki sport­olók is indultak.

A Sportklub gyorskorcsolyázói több érmet is nyertek Fotó: Sportklub

Rangos nemzetközi rövidpályás gyorskor­cso­lyaverse­nyen vettek részt a Hargita megyei spor­tolók az elmúlt hétvégén: Budapest immár a 31. alkalommal adott otthont a Mikulás Kupával díjazott eseménynek. A viadalon tíz országból összesen 319 sportoló állt rajthoz, amelyen indultak a Felcsík SK, az ISK Csíkszereda és a Csíkszeredai Sportklub korcsolyázói is.
A junior F kategóriában André Beáta a 11., Kun Petra a 16. (mind Sportklub) helyen zárt. A junior E korosztályban Lőrinczi Mátéfi Viola Veronika (Sportklub) a 3. lett, Csiszer Csenge Beáta (ISK) az 5, András Vivien (Sportklub) a 6., László Szepesi Emma a 7., László Krisztina Réka a 8., Erőss Dorka (mindhárman ISK) a 15. helyen zárt. A junior E kategóriában a fiúknál András Kevin (Sportklub) a 4., Bejan Márton Andor (ISK) a 8., Kun László (Sportklub) pedig a 13. helyen végzett.

A junior D korosztályban a lányok versenyén Török Boglárka Anna (Felcsík SK) a 7., Imreh Amália (ISK) pedig a 12. helyen zárt, a fiúknál Fülöp Hosszú Magor a 12., Lőrinczi Mátéfi Balázs (mindketten Sportklub) a 13. lett. A junior C korosztályban Márton Henrietta a 11., Gere Cynthia (mindketten Sportklub) a 13. lett, míg a fiúknál Imreh Edwárd (ISK) a 18. helyen zárt.
A junior B korosztályban Barta Nóra a 4., László Judit Sára a 13., Madarász Timea (mind ISK) a 14. helyen végzett. A junior A korosztályban Farkas Bíborka (ISK) a 6., Csillag Adrienn a 8., Pongrácz Vákár Krisztina (mindketten Sportklub) a 9. helyen zárta a Mikulás Kupát.