A kihagyott helyzetek visszaütöttek

Rengeteg helyzetet hagyott kihasználatlanul a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata csütörtök este az Újpesti TE-vel szemben, amely meg is bosszulta magát. Sila lehúzta a rolót, míg Kiss Ákos a második harmadban lőtt gólja elég volt ahhoz, hogy a vendégek elvigyék a három pontot Csíkszeredából. Ezzel a vereséggel nagyon nehéz helyzetbe hozta magát a kék-fehér alakulat. Folytatás pénteken a listavezető MAC Budapest ellen. [caption id="attachment_20945" align="aligncenter" width="620"]Nem akart összejönni a gólszerzés a csíki csapatnak Fotó: László Róbert Nem akart összejönni a gólszerzés a csíki csapatnak Fotó: László Róbert[/caption] Kulcsfontosságú mérkőzést rendeztek csütörtök este Csíkszeredában, ahol a jégkorong MOL Liga keretében a Csíkszeredai Sportklub az Újpesti TE-t fogadta. Előbbiek a sorozat rájátszásába jutásért küzdenek, míg utóbbiak a rájátszást érő helyük megerősítésén dolgoznak. A meccs előtt viszont nem volt nagy a pontbeli különbség a felek között. Így egy „vérre menő” csatára volt kilátás. A közel teltháznyi közönség pedig abban bízott, hogy a kedd este Brassóban erődemonstrációt tartó Sportklubnak sikerül folytatni jó szereplését. A kék-fehérek pedig jól is álltak bele a meccsbe. Azonnal próbára tették Silát, aki viszont állta a sorozatos löketeket. Egy élvezetes oda-vissza harmad volt, amelyben azonban a kapusok nem kellett bravúrokat bemutassanak. Valamivel aktívabb volt a hazai csapat, de ez az eredményjelzőn nem látszott meg. A második harmadban fokozta a tempót a hazai csapat, de a vendégek fegyelmezetten védekeztek még emberhátrányban is. Miután a hátrányt túlélték, már ők gyakorolhatták a fórjátékot. Moldován kiállításánál Lindgren keveredett a kapu elé, de Peksa bravúrosan védett. A második fórban érdekes módon kontrából találtak be a lilák. A hazaiak három az egyben vezethették a pakkot Silára, de mután a szlovént kiszedték, a kapuból a ketrecbe nem sikerült továbbítani a korongot, amellyel Kiss Á. iramodott meg és szerezte meg a vezetést. A gól után még jobban rákapcsolt a Sportklub, de sorra maradtak ki a ziccerek. Előbb Berljov lőtte keresztbe a pakkot a kapu előtt, majd Molnár Zoltán lőtte ketté a vasat, hogy végül Berljov szólót rontson. Az utolsó harmadban igyekezett tartani a fordulatszámot az Oktyabrjov-legénység. A négysoros játékról háromra álltak át, de ez sem segített. A kapu előtti passzok nem jöttek össze, vagy az akciókat túlcifrázták a srácok, vagy épp a lehető legrosszabb megoldásokat választották az egyszerűek helyett. Nem is volt csoda, hogy a vendégek okos, türelmes és fegyelmezett játéka meghozta a gyümölcsét. Az utolsó másodpercekre még Peksa lekorcsolyázott, de már ez sem segített. A Sportklub 120 perce gólképtelen hazai környezetben és olyan csapatok ellen veszített pontokat, akik ellen nem szabadott volna. Ezeket bepótolni pénteken a MAC ellen lehet. [box type="shadow" ]MOL Liga, eredmények és műsor Tegnap: Brassói Corona – MAC Budapest 0–4 (0–3, 0–1, 0–0) /Mestyán (14.), Tokaji (15.), Tóth R. (17.), Quinn (38.)/; Csíkszeredai Sportklub – Újpesti TE 0–1 (0–0, 0–1, 0–0) /Kiss Á. (33.)/. A további műsor: ma: Brassói Corona – Újpesti TE (18.30), Csíkszeredai Sportklub – MAC Budapest (19), Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék (19), Fehérvár AV19 – Ferencvárosi TC (19.30); vasárnap: Fehérvár AV19 – Debreceni HK (18), DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák (19). Újrajátsszák a kupadöntőt A Román Jégkorong Szövetség Bürói Szövetségének tegnapi döntése értelmében 0–0-ról újra kell játszani a Románia-kupa fináléját. A szövetség a hónap végéig fogja kiközölni a mérkőzés időpontját, a helyszín pedig marad Gyergyószentmiklós. Mint ismert, a finálét a Csíkszeredai Sportklub és a Bukaresti Steaua játszotta, ám a harmadik harmad kezdete előtt, 7–2-es csíki vezetésnél a villanyhálózat meghibásodása miatt a játékvezetők lefújták a meccset. A Szövetségi Büró-ülésen továbbá a szövetség beleegyezett abba, hogy a jövő hétvégén sorra kerülő Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Progym mérkőzéseket elhalasszák. A tervek szerint a páros meccseket február 10–11-én rendezik. A halasztásra azért volt szükség, mert a csíki csapat magyarországi portyán lesz, ahol MOL Liga-mérkőzéseken vesznek részt. A román bajnokságban Galac – Steaua, Progym – Brassó, illetve Sportklub – Sportul Studenţesc meccseket rendeznek a hétvégén. A csíkiak szombaton 17.30-tól és vasárnap 11.30-tól lépnek jégre, míg Gyergyószentmiklóson szombaton és vasárnap egyaránt 18.30-tól kezdődnek a meccsek.[/box] Darvas Attila