A házigazdák kikaptak, de lőttek egy gólt

Remek hajrá után győzte le Irán Walest, Szenegál megszerezte első sikerét, a házigazdák pedig az első gólt, míg a hollandok és Ecuador döntetlent játszott pénteken a labdarúgó-világbajnokság hatodik napján.

Jegyeztétek? Enner Valencia zsinórban hatodik vb-gólját szerezte Ecuador színeiben Fotó: fifa.com

Pénteken Irán a B csoport második brit csapata ellen lépett pályára, mint megírtuk, az első meccsen az angoloktól súlyos, 6–2-es vereséget szenvedtek, Wales ellen pedig sokáig úgy tűnt, nem tudják dűlőre vinni a meccset. Az irániak negyedóra elteltével ugyan bevették a walesi kaput, ám Golizadeh lesről volt eredményes, így a bíró nem érvényesítette a gólt. A második félidőben egyértelműen jobb volt a közel-keleti gárda, ez két kapufában is megmutatkozott. Az igazi fordulatot a szigetországiak kapusa, Henessy 86. percben történt kiállítása hozta meg. Az irániak a hosszabbítás 8. és 11. percében is betaláltak, eldöntve ezzel a három pont sorsát. Wales 1958 óta nem nyert vb-meccset (akkor Magyarországot verték 2–1-re), Irán 14. világbajnoki mérkőzésén a harmadik diadalt aratta.
Eredmény: B csoport, 2. forduló: Wales – Irán 0–2 (0–0). Gólszerzők: Csesmi (90+8.), Rezajan (90+11.)
Az A csoportban lejárt pénteken a második forduló. Elsőként Katar és Szenegál, azaz az első forduló két vesztese lépett pályára, az első félidő a házigazdák védelmének rengeteg hibáiról szólt, ám ezt sokáig az afrikai csapat nem tudta kihasználni. A 41. percben viszont egy újabb hátvédhiba után Szenegál megszerezte a vezetést, majd a szünet után három perccel meg is duplázta az előnyt. A biztos vezetés tudatában elkényelmesedett az afrikai csapat, Katar meg feltámadt, egyre veszélyesebbek voltak támadásaik, majd a 78. percben a szépítés is összejött a házigazdának. Öt percig reménykedtek a katariak, hogy összejön az egyenlítés is, ám a 83. percben ez is szertefoszlott egy Bamba-gólt követően.
A kora esti meccsen Hollandia már az 5. percben megszerezte a vezetést Ecuador ellen, Gakpo találata volt az idei vb leggyorsabb gólja. Az első félidő a gól után Ecuador remek támadásairól szólt, a hosszabbításban be is vették az oranje kapuját, ám les miatt videózás után nem érvényesítették a találatot. A második félidőben csak négy perc telt el az ecuadori gólig, a 60. percben a keresztléc mentette meg a hollandokat egy újabb találattól. A meccs végül döntetlennel zárult, így a felek közül a hollandok léptek elő esélyesnek a csoportelsőségre, hiszen nehezen elképzelhető, hogy Katar az oranjét megfogja.
Eredmények: A csoport, 2. forduló: Katar – Szenegál 1–3 (0–1). Gólszerzők: Muntari (78.), illetve Dian (41.), Diédhiou (48.), Bamba Dieng (83.). Hollandia – Ecuador 1–1 (1–0). Gólszerzők: Gakpo (5.), illetve Valencia (49.). Az állás: 1. Ecuador 4 p. (2–1), 2. Hollandia 4 p. (2–1), 3. Szenegál 3 p., 4. Katar 0 p.