A Dunărea kipipálva

Győzelemmel kezdte a jégkorong Románia-kupa 2016-os küzdelmeit a Csíkszeredai Sportklub: a kék-fehérek a Galaci Dunãreát a vártnál könnyeb­ben múlták felül. A Steaua kiütötte a Sportult a gyer­gyó­szentmiklósi torna első meccsén, ma délután a Progym is megkezdi szereplését. Este a csíkiak a Brassói Coronával küzdenek a döntőbe jutásért. [caption id="attachment_19011" align="aligncenter" width="620"]A 17 éves Sándor Zoltán is betalált a galaciak kapujába. Kiütéses győzelem Fotó: László Róbert A 17 éves Sándor Zoltán is betalált a galaciak kapujába. Kiütéses győzelem Fotó: László Róbert[/caption] A vártnál jóval könnyebben aratott győzelmet tegnap este a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a 2016-os Ro­má­nia-kupa csoportkörében: a kék-fehérek a Galaci Dunăreát múlták felül az A csoport első meccsén. A B csoportban a Steaua kiütéses győzelmet aratott a Sportul Stu­dențesc fölött. A csíkiak remekül indították a Dunărea elleni meccset: gyakorlatilag az első támadást gólra váltotta Tambijevs. A gól viszont nem a Duna-partiakat, hanem a csíkiakat zavarta meg inkább, a galaciak két helyzetet is elpuskáztak, majd az első játékrész felénél ki is egyenlítettek emberhátrányból. Igaz, a csíkiak kihasználták később az emberfórt Moldován révén, és onnantól a vezetést ki sem engedték a kezükből. A második játékrészt is góllal kezdte a Sportklub, negyvennégy másodperc után Salló a támadóharmadot jelző kék vonalról bombázta a korongot Popa ketrecébe. Fél perccel később a 17 éves Sándor is feliratkozott a gólszerzők közé, a találat után Popát Radu Viorel váltotta a galaci kapuban. A 24. percben szépített a Dunărea, ám a galaci gólra a csíkiak válaszoltak, de három perc alatt újabb három csíki találat született, ekkor Radut is lecserélték, Popa pedig visszaállt a Duna-partiak kapujába. A meccs közepén kevéssel túl megszületett a nyolcadik csíki gól, így 33 perc után már tetemes volt a Sportklub előnye. Az utolsó harmad első támadását is góllal zárta a Sportlub, a tizedik csíki gólt Tambijevs a 48. percben lőtte, erre újra válaszolt a Dunărea, majd a kék-fehérek egy büntetőlövést is hibáztak Alekszejev révén. Két perccel a vége előtt Moldován mesterhármast ért el, a meccs utolsó gólját a galaciak szerezték. – Örülök a sikernek, de azt hiszem, hogy jobban is tudunk játszani, mint ahogyan tettük. A Corona más játékerőt képvisel, mint a Dunărea, ezért sokkal okosabban kell játszanunk, főleg a védelemben, és a biztonságra kell törekednünk – nyilatkozta Artur Oktabrjev, a Sportklub edzője a tegnap esti mérkőzés után. Ma délután a Gyergyó­szent­mik­lósi Progym is jégre lép, a házigazdák a Sportul ellen kezdik a Románia-kupa-szereplést, míg este a Sportklub – Brassói Corona rangadóra kerül sor. [box type="shadow" ]Románia-kupa, eredmények A csoport: Sportklub – Dunărea 12–4 (2–1, 6–1, 4–2) /Tambijevs (1., 48.), Moldován (11., 26., 58.), Salló (21.), Sándor (22.), Konyaev (25., 28.), Berlev (33.), Antal (41.), Péter R. (57.), illetve Krajci (10., 59.), Ojanen (56.), Irimia (24.)/. B csoport: Sportul Studențesc – Steaua 2–17 (0–2, 1–10, 1–5) /Tănase, Dumitru, illetve Zabludovszkij 3, Marcus 3, Berdilă 2, Constantin 2, Timaru I. 2, Pascaru, Georgescu, Creangă, Bocu, Ștefan/. A további műsor, ma: B csoport: Progym – Sportul (15); A csoport: Corona – Sportklub (19); holnap: A csoport: Dunărea – Corona (15); B csoport: Progym – Steaua (19); vasárnap: kisdöntő (15); döntő (19). MOL Liga A műsor: ma: Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK-Jegesmedvék (19.15), Ferencváros – Újpest (20); vasárnap: MAC Budapest – Acélbikák (19), Újpesti TE – Debreceni HK (19.30); hétfő: Brassói Corona – DVTK-Jegesmedvék (18.30), Sportklub – Ferencváros (19), MAC Budapest – Fehérvár AV19 (19); kedd: Corona – Ferencváros (18.30), Sportklub – DVTK-Jegesmedvék (19), Debrecen – Acélbikák (19.30). Dobj egy macit! A Csíkszeredai Sportklub és a Csíkszeredai Sportklub Szurkolók Egyesülete idén újból megszervezi már hagyományossá vált karácsonyi jótékonysági akcióját, melynek keretében a nézők hozzájárulhatnak több mint 80 rászoruló gyerek karácsonyának boldogabbá tételéhez. Ehhez semmi mást nem kell tenni, mint a december 21-én, hétfőn 19 órától kezdődő Csíkszeredai Sportklub – Ferencvárosi TC MOL Liga jégkorongmérkőzésen az első hazai gólnál mindenki szabadon bedobhat egy plüssállatkát. Az így összegyűlt plüssállatokat az Oklándi Speciális Iskolában nevelt gyerekeknek ajándékozzák.[/box] Darvas Attila Kopacz Gyula