6 milliót költenek a mezei utakra

A mezei utak korszerűsítése mellett közterek rendbetételére, illetve új pályázatok dokumentációjának előkészítésére fordít jelentősebb összeget a tusnádi önkormányzat, tudtuk meg Molnár József polgármestertől. Idén több mint 14 millió lejt költenek beruházásokra és új pályázatok előkészítésére.

Pál Bíborka
6 milliót költenek a mezei utakra
A tusnádi községháza. Külső forrásokra pályáznak Fotó: Pál Bíborka

A beruházásokra, fejlesz­tésekre fordítható költ­ségvetésük több mint felét pályázati forrásból biztosítják, értékét tekintve a legnagyobb összeget, több mint 6 millió lejt a mezei utak korszerűsítésére fordítják a Vidéki Beruházások Finanszírozási Ügynökségénél (AFIR) nyert támogatásból. Ez nagyjából 8 km útszakasz javítását és egy híd megépítését jelenti, nyilatkozta lapunknak Molnár József polgármester.
A tusnádi önkormányzat teljes költségvetése idén több mint 17 millió lej, amiből 3 millió lejt fordítanak fenntartási költségekre és több mint 14 millió lejt beruházásokra. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


A beruházási listán szerepel a polgármesteri hivatal előtti tér rendezése és a községi borvízforrás és környezete rendbetétele, amire közel félmillió lejt költenek. Az általános iskola új kerítésére 100 ezer lejt, a most kiépülő tusnádfürdői vízvezeték-hálózatra való rácsatlakozásra pedig 300 ezer lejt különítettek el.

– Két fontos pályázat dokumentációjának előkészítésére kell pénzt biztosítanunk az Anghel Saligny programban, az egyik a községi gázhálózat építésére, a másik a köves utcák aszfaltozására vonatkozik. Egy másik fontos pályázatunkkal pedig az iskolánk felújítására szeretnénk támogatást nyerni a fejlesztési minisztériumtól

– vázolta az elöljáró. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!