Győzelem az év első meccsén

Nagyarányú győzelmet aratott idei első felkészülési mérkőzésén az FK Csíkszereda első osztályú rájátszásra készülő felnőtt női csapata.

Farkas Endre
A felsőházi rájátszásra készülnek a csíkiak Fotó: Capra Claudiu

Télies körülmények, de kitűnően előkészített pálya várta Marosvásárhelyen az FK Csíkszereda Liga 1-es női csapatát. Albu László együttese a téli szünetet követő első edzőmérkőzésén lépett pályára. A piros-feketék ellenfele a másodosztályban szereplő Szamosújvári Atletic Olimpia gárdája volt.
Az FK mindkét félidőben három gólt szerezve magabiztosan győzött a találkozón, amelyen minden elutazó kerettag lehetőséget kapott. A marosvásárhelyi mérkőzésről betegség miatt hiányzott Tankó Réka és Szőke Eszter. A csíki lányok hétfőtől hazai edzőtáborral folytatják a felkészülést, ahol napi két edzés szerepel a programban. Jövő szombaton pedig a Kolozsvári Olimpiához utazik a csapat újabb edzőmeccset játszani.

Eredmény:
FK Csíkszereda – Szamosújvári Atletic Olimpia 6–0 (3–0). Gólszerzők: Antal Anita (2), Mezőssy Melánia, Balázs Eszter, Fülöp Boglárka, Nyéki Anna.
FK Csíkszereda: Salamon Szidónia (Balog Boglárka) – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Bartalis Barbara, Albu Erika – Nyéki Anna, Antal Anita, Mezőssy Melánia, Balázs Eszter – Györgyicze Réka, Fülöp Boglárka. Játszott még: Abos Bianka, Péter Kinga, Péter Alexandra, Bodor Anita, Kristó Laura, Részeg Beáta.