180 ezer euróval rövidített meg egy Hargita megyei férfit az online csaló

Az elmúlt időszakban jelentősen megnőtt az online bűncselekmények száma, amelyek fiktív befektetésekre kérik az embereket. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint több mint harminc esetet dokumentáltak az év eleje óta, egyikükben pedig az áldozatot megrökönyödtető, 180 ezer eurós kár érte. A bűnözők ügyes és manipulatív módszereket alkalmaznak, ahol ismert cégek vagy személyiségek nevét használják fel az emberek becsapására.

Rendőrségi közlemény
180 ezer euróval rövidített meg egy Hargita megyei férfit az online csaló
Fotó: pexels.com

A rendőrség által közölt információk szerint április 18-án bejelentést tett egy férfi, aki 180 000 euró hiányát vette észre bankszámláin. Kiderült, hogy az illető egy közösségi oldalon talált egy hirdetést, amely nagy hozamot ígérő befektetési platformot reklámozott. Ezt követően

úgy döntött, hogy belevág, és egy távoli irányítást lehetővé tévő alkalmazáson keresztül (Any Desk) hozzáférést biztosított telefonjához. Ennek eredményeként több mint 180 000 euró értékű tranzakciót vettek le a számlájáról.

A rendőrség hangsúlyozza, hogy a bűnözők módszerei ravaszak és manipulatívak. Kiemelkedő cégek vagy közszereplők nevét használják fel az áldozatok csalárd módon történő elcsábítására. Az online térben gyakran kapcsolatba lépnek potenciális áldozatokkal, gyors és hatalmas hozamokat ígérve. Ezt követően olyan távoli irányítást biztosító alkalmazások letöltésére ösztönzik az embereket, mint az Any Desk, amelyeken keresztül bűnözők átveszik az irányítást a banki és személyes adatok fölött.


Hirdetés

A rendőrség arra buzdítja az embereket, hogy kerüljék az ismeretlen személyektől származó hirdetéseket vagy befektetési ajánlatok elfogadását. Legyenek kritikusak és óvatosak a nagy, gyors nyereményeket ígérő ajánlatokkal szemben. Mindig ellenőrizzék az adatok hitelességét, és soha ne osszanak meg személyes vagy banki információkat ismeretlenekkel. Ha egy befektetési lehetőség felkelti érdeklődésüket, mindig ellenőrizzék a bróker vagy a platform hitelességét a pénzügy (ANAF) honlapján vagy keresőmotorok segítségével.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!