Visszavágás elnapolva

Akárcsak harmincöt napja, tegnap is elvitte mind a három pontot Csíkszeredából a Dunărea Călărași. A labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának negyedik fordulóját követően is győzelem nélkül maradt az FK Csíkszereda. Nem sikerült a visszavágás, akárcsak harmincöt napja, tegnap este is legyőzte az FK Csíkszeredát a Dunărea Călărași. Amíg a Duna-partiak helyzetkihasználása nem akadozott, addig a csíki focisok annyi ziccert hibáztak, amelynek leírásával egy újságoldalt lehetne megtölteni. A tegnap kora esti meccset bátran kezdték a csíkiak, de első hibájukat kihasználva a Dunărea szerzett vezetést. A 17. percben Kelemen a csíki alapvonalhoz közel egy keresztpasszal próbálkozott, Bud viszont a labdát elcsípte a hazaiak büntetőterülete előtt, kicselezte a hazaiak kapusát és könnyed gólt szerzett. A gól megfogta a hazaiakat, emiatt a következő negyedóra unalmas játékot hozott, ám a szünet előtti öt percben Bujdosó, Bauza, Mészáros, Schieb és Jebari kétszer is egyenlíthetett volna, ám vagy a vendégek kapusa védett, vagy a csíkiak nem találták el a kaput. A térfélcserét követően sem változott a játék képe, percek teltek úgy el, hogy a Dunărea játékosai nem is léptek a csíkiak térfelére. Gyengén kívül nem volt olyan csíki focis, aki ne került volna helyzetbe a vendégek kapuja előtt, a hazaiak nyomása a 63. percben érett góllá. Mintegy harminc méterre a vendégek kapujától – bal oldalról – Apró végzett el szabadrúgást, a labda megpattant a Dunărea kapusa előtt, és a lába között becsúszott a hálóba. Hat perccel később a vendégek hálóőre, Began buktatta a 62. percben Mészárost váltó Barát, a játékvezető büntetőt ítélt, Bauza lövését viszont Began kivédte. És ahogyan az lenni szokott, ami kimarad egyik felől, az bemegy a másik oldalon: a 78. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Alami beadásából Djuric fején landol a labda, onnan pedig Șandru elé, aki öt méterről megszerezte a Dunărea második és egyben a győzelmet jelentő találatát. Eredmény: FK Csíkszereda – Dunărea Călărași 1–2 (0–1).