Veretlen otthonában nyertek

Hasonló elosztásban szereztek pontokat a megyei csapatok a labdarúgó harmadik ligában, mint a legutóbbi fordulóban. Az FK Csíkszereda a Sporting Liești otthonában volt „rossz vendég” és elhozta a három pontot, míg a Székelyudvarhelyi FC az újonc Darabani-tól kapott ki. Tette mindezt ráadásul hazai pályán. [caption id="attachment_57492" align="aligncenter" width="1024"] A második félidőre szétesett az SZFC játéka Fotó: szfc.ro[/caption] Mindkét megyei csapat a három pont begyűjtése érdekében lépett pályára a labdarúgó harmadik liga hatodik játéknapján, de ezúttal is csak az FK-nak sikerült a három pont megszerzése. Idegenben győzelem Az FK Csíkszereda annak a Sporting Liești-nek volt a vendége szombaton, amely az idei bajnoki sorozatban még nem szenvedett vereséget, és a mostani játéknap előtt négy győzelemmel és egy döntetlennel rendelkezett. Amiatt nincs az élbolyban, hogy korábban hat ponttal büntették. Az FK nagyon jól kezdte az idegenbeli meccset és igyekezett tempót diktálni. És bár helyzetei voltak, azok végül nem hoztak gólt. Nem úgy a 32. perc, amikor Pál Kristófot rúgták fel a büntetőterületen belül, a jogosan megítélt tizenegyest Bajkó értékesítette. Nem sokkal később Györgyi Arthur próbálkozik szabadrúgásból, de a labda a kapufán csattan. A 41. percben az FK-nak lett szerencséje, miután az ellenfél egy szabadrúgásból eltalálja a lécet. A második félidő a vendégek szempontból nem hozott nagy izgalmakat, hiszen veszélyes támadást nem tudtak vezetni a Liești kapujára. Nem úgy a hazaiak, akik két alkalommal is egyenlíthettek volna. Ami nem jött össze az egyik oldalon, az összejött a másikon. A mérkőzés utolsó perceiben a csereként beálló Hodgya élt a lehetőséggel és bebiztosította a győzelmet. Hidegzuhany az újonctól A Székelyudvarhelyi FC az újonc Sănătatea Darabani-t fogadta és jó esélyei voltak a győzelemre. A műgyepes pályán rendezett összecsapást az SZFC kezdte sokkal jobban, és már az első percektől kezdve saját félpályájukra szorították ellenfelüket, hogy a 19. percben megszerezzék a vezetést. Nem sokkal később Modra is betalálhatott volna kecsegtető helyzetből. Majd a semmiből egyenlítettek a vendégek. Egy eladott labda után Grumezescu egyenlített. Ebből pedig erőt merítettek a vendégek, legalábbis a második félidőre, amikor összeroppantották az SZFC-t. A hazai csapat sorra követte el a hibákat és ezeket rendre büntetni tudta a Darabani. Bő fél óra játékot követően 4–1 volt már az állás a vendégcsapat javára, amelyet meg is tartottak a végéig. [box type="shadow" ]III. liga, I-es csoport, 6. forduló Sporting Liești – FK Csíkszereda 0–2 (0–1) /Bajkó Barna (32. – büntetőből), Hodgyai László (90 + 4.)/. Az FK felállítása: Nagy–Csiszer, Benkő–Bíró, Csürös, Majzik, Jakab (Bálint R., 88.), Soufiane (Eder, 73.), Bartók (Kénesi, 81.), Györgyi, Bajkó (Hodgyai, 84.), Pál. Székelyudvarhelyi FC – Sănătatea Darabani 1–4 (1–1) /Katona (19.), illetve Grumezescu (26., 67.), Ghiorghiciuc (49.), Nicorici (79.)/. Az SZFC felállítása: Filip – Balázsi, Székely, Radicof (Györgydeák, 52.), Kicsi, Péter, Tankó (Izet, 70.), Csifó, Modra (Ribarics, 66.), Czimbalmos, Katona. A forduló további eredményei: Bákói Aerostar – Kézdivásárhelyi KSE 2–0 (2–0), Szászhermányi FC – Avântul Valea Mărului 4–0 (1–0), CSM Focșani – Bucovina Rădăuți 0–0, Galaci Suporter Club Oțelul – CSM Pașcani 3–0 (1–0), Galaci Metalosport – Barcarozsnyói Olimpic (nem játszották le). A Románvásári VSK szabadnapos volt. 1. Szászhermányi AFC 6 5 1 0 18–1 16 2. Galaci Oţelul 6 4 2 0 18–3 14 3. Bákói Aerostar 6 4 2 0 15–5 14 4. FK Csíkszereda 6 4 1 1 15–7 13 5. Barcarozsnyói Cetate 6 3 0 3 11–7 9 6. Sporting Lieşti* 6 4 1 1 14–7 7 7. CSM Focşani 6 1 4 1 10–3 7 8. Románvásári VSK 5 2 1 2 15–9 7 9. Székelyudvarhelyi FC 6 2 0 4 19–15 6 10. Sănătatea Darabani 5 1 2 2 9–11 5 11. Kézdivásárhelyi KSE 5 1 2 2 6–11 5 12. Bucovina Rădăuti 5 1 1 3 3–7 4 13. Avântul Valea Mărului 5 1 1 3 6–13 4 14. CSM Paşcani 5 0 0 5 1–18 0 15. Galaci Metalosport 6 0 0 6 1–44 0 * 6 ponttal büntetve[/box] Darvas Attila