Utolérte a Steauát a Sportklub

Két nap alatt két alkalommal mérkőzött meg a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a Bukaresti Steauával. A csíkszeredaiak pedig hozták mindkét meccset, amelynek köszönhetően már a második helyen tanyázik a csapat a román bajnokságban. A MOL Ligában viszont súlyos pofonba szaladtak bele a fiúk. [caption id="attachment_15294" align="aligncenter" width="620"]Az első mérkőzés nehezen, míg a második könnyedén lett meg Fotó: Pál Zoltán Az első mérkőzés nehezen, míg a második könnyedén lett meg Fotó: Pál Zoltán[/caption] Pénteken és szombaton a Bukaresti Steaua volt a soros ellenfele a Csíkszeredai Sportklubnak a román jégkorongbajnokságban. Az első mérkőzésen biztos volt, hogy a legjobb keret áll fel a jégre, míg második nap meg kellett osztani az erőket, hiszen utána a Fehérvár AV19 elleni meccs következett. A fiúk végül mindkét találkozót behúzták. Az első összecsapás első két harmada nem úgy alakult, ahogyan elvárták a szurkolók és a szakmai stáb. A fiúk lassan pörögtek fel, nem voltak elég gyorsak, és ez feküdt a fővárosi alakulatnak, amely a második harmadban szerzett találattal egygólos vezetésre tett szert. Az utolsó harmad viszont remekül sikerült. Rögtön Bors villant kétszer, majd Maggyejev, míg ráadásként Tembijevs is betalált. A második találkozóra az első két sorral, illetve fiatalokkal és a reaktivált Tankóval a soraiban a Sportklub sima győzelmet aratott. A Steaua csupán tíz percig bírta az iramot, ami után esélyük sem volt arra, hogy megszorítsák a kék-fehéreket. Amint az várható volt, a Gyer­gyószentmiklósi Progym két könnyed győzelmet aratott a Bukaresti Sportul Studenţesc ellen. A két megyei csapat ma 17.30-tól Gyergyóban méri össze erjét. Fehérvári galuska A Fehérvár AV19 elleni szombati MOL Liga-találkozóra nem a legerősebb Sportklub állt fel 13 mezőnyjátékossal. Ennek ellenére a fiúk derekasan helytálltak két harmadon keresztül. Az utolsó játékrészben viszont kinyílt a fehérvári gólzsák, köszönhetően S. és K. Hefferanannak, akik öt percen át kettős hátrányban hagyták társaikat egy felesleges bunyót követően. A végére ötgólos győzelmet arattak a vendégek. [box type="shadow" ]Eredmények, román bajnokság Péntek: Sportklub Csíkszereda – Bukaresti Steaua 4–1 (0–0, 0–1, 4–0) /Bors (41., 48.), Maggyejev (49.), Tambijevs (60.), illetve Anton Butucsnov (36.)/; Brassói Corona – Galaci Dunărea 5–4 (0–1, 2–1, 2–2, 0–0, 1–0) – sz. u. /Bíró O. (28.), Fodor (34., 65. – GWS), Virág (48.), Mihály Á. (53.), illetve Munteanu (13., 43.), Lőrincz (31.), Krajci (59.)/. Szombat: Sportklub – Steaua 5–1 (2–0, 3–0, 0–1) /Tambijevs (10.), Moldován (11.), Tankó (28.), Maggyejev (35.), Ozols (37.), illetve Andrej Butucsnov (60.)/; Brassó – Galac 4–2 (2–1, 1–1, 1–0) /Molnár Zs. (5.), Péter Zs. (15., 45.), Mihály Á. (39.), illetve Nagy (19.), Serbastyuk (34.)/; Bukaresti Sportul Studenţesc – Gyergyószentmiklósi Progym 1–16 /Tănase (59.), illetve Kiricsenko (2.), Koncsag (4.), Daradics (13., 23., 59.), Novak (14.), Molnár Z. (19.), Ivácson (30., 45., 48., 55.), Pál (33.), Csergő (36., 60.), Blagoj (54.), Székely (56.)/. Tegnap: Sportul – Progym 1–11 (0–3, 1–2, 0–6) /Stoiculescu (22.), illetve Szőcs A. (3.), Daradics (4.), Blagoj (9., 27.), Kiricsenko (32.), Székely (42.), Nyerges (44., 47.), Csergő (48.), Ivácson (51.), Elekes-Darabont (58.)/. 1. Galac 14 9 2 1 2 100–46 32 2. Steaua 14 9 0 1 4 101–50 28 3. Sportklub 14 9 0 1 4 89–41 28 4. Brassó 15 6 1 0 8 62–70 20 5. Progym 13 6 0 0 7 93–56 18 6. Sportul 14 0 0 0 14 19–201 0 Eredmények, MOL Liga Péntek: Újpesti TE – Debreceni HK 9–2 (2–1, 2–1, 5–0); DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 7–2 (1–1, 3–1, 3–0); Ferencvárosi TC – MAC Budapest 5–6 (3–2, 0–0, 2–3, 0–1) – h. u. Szombat: Sportklub Csíkszereda – Fehérvár AV19 3–8 (0–1, 1–2, 2–5) /Rokaly (35., 60.), Molnár Zs. (42.), illetve Orban (20., 55., 57.), Kocsis (27., 55.), Holmberg (39., 42., 48.)/. A Brassó – Fehérvár, a Jegesmedvék – MAC, illetve a Debrecen – Ferencváros mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget.[/box] Darvas Attila