Újabb SZKC-győzelem

Sorozatban negyedik sikerét aratta a Székelyudvarhelyi Kézilabda Club a hazai férfikézilabda-bajnokság 2015/2016-os kiírásában. A listavezető sokáig hátrányban volt, ám a végén sikerült hazai környezetben legyőzni a HC Vaslui-t. 14_szkc-vaslui-1470 Továbbra is százszázalékos a teljesítménye az idei férfikézilabda országos bajnokságban a Székelyudvarhelyi Kézilabda Clubnak. A listavezető szombaton hazai környezetben győzte le a HC Vaslui csapatát. A találkozót a vendégek indították jobban, sokáig folyamatosan vezettek, volt, hogy három találattal is. Az egyenlítés, valamint az előny átvétele a 21. percben sikerült a házigazdáknak, a pihenőre pedig úgy mentek a felek, hogy 14–14-et mutatott az eredményjelző. Az SZKC játékosai sok hibát követtek el a támadásban is, ráadásul a védőfal sem zárt megfelelően. A második félidőben sem változott nagyon a játék képe, a két csapat fej fej mellett haladt. Annak ellenére, hogy meg volt a hazaiaknak a lehetősége arra, hogy leszakítsa a vendégeket, nem éltek vele, így idegtépő volt a végjáték. Azért a lépés az SZKC-nak jött ki a végén, ha egy találattal is, de megnyerte a párharcot a székelyudvarhelyi csapat, a sikerhez kellett a hazaiak tapasztalata és a nézőközönség buzdítása is. Eredmény Székelyudvarhelyi KC – HC Vaslui 29–28 (14–14) /a hazaiak góldobói: Markez 9, Mihalcea 7, Ojleszki 3, Rusia 3, Tálas 3, Kuzmanoszki 3, Onyejekwe 1/. További eredmények: Bukaresti Dinamo – Danubius Galac 40–24; Temesvári Poli – CSM Ploiești 29–26; Steaua – Nagybányai Minaur 29–29; HC Resicabánya – Dunărea Călărași 28–25. A Bukaresti CSM – Focșani találkozót ma 17.15-től, a Tordai Potaissa – Energia Târgu Jiu találkozót pedig szerdán 18 órától játsszák. HN információ