Újabb román érem

Marius Cozmiuc és Ciprian Tudosa tegnap hajnalban kétpárevezos versenyszámban megszerezte Románia harmadik ezüstérmét. Egy arany- és három ezüstéremmel Románia öszszetettben a 19. az éremtáblázaton. Magyarországnak nem sikerült újabb érmet szereznie, de az olimpia hatodik napján is jegyezhettünk fel kiemelkedo teljesítményeket magyar részrol. Marius Cozmiuc és Ciprian Tudosă tegnap hajnalban a kétpárevezősök versenyében megszerezte Románia harmadik ezüstérmét. Románia így egy arany- és három ezüstéremmel összetettben feljött az éremtáblázat 19. helyére. Egyébként Románia 33 év után először ért el dobogós helyezést a férfi kétpárevezős számban. Könnyedén győzött a magyar férfi vízilabda-válogatott. Märcz Tamás szövetségi kapitány csapata a nap első mérkőzésén szállt medencébe. A tegnapi ellenfél, Dél- Afrika korábban az olaszoktól és az amerikaiaktól is súlyos vereséget szenvedett, így a csütörtöki találkozót 5–41-es gólkülönbséggel, azaz pont nélkül várta. Az előzetes várakozásnak megfelelően a magyar férfi vízilabdaválogatott 22 gólos különbséggel 23–1-es arányú győzelemmel be is húzta a meccset. A folytatásban várhatóan nehezebb dolga lesz a magyar válogatottnak. Szombaton az Egyesült Államok csapata ellen játszanak. A hetes buvöletében  A magyar női tőrválogatott megnyerte utolsó mérkőzését, ezzel a hetedik helyen végzett a tokiói olimpia csütörtöki párbajtőr fegyvernemcsapatversenyében. A Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Mohamed Aida összeállítású együttes az olaszoktól és a kanadaiaktól elszenvedett vereség után a helyosztón 45–28-ra legyőzte az egyiptomiakat, így az afrikai gárdát megelőzve zárt a nyolccsapatos mezőnyben. Hetedik helyen végzett a 4 x 200 méteres magyar női gyorsváltó a tokiói olimpia úszóversenyén. A magyarok a csütörtöki döntőben Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Késely Ajna, Kapás Boglárka összeállításban szerepeltek. A fi - náléban a kínaiak 7:40.33 perces világcsúccsal győztek, de a második és harmadik helyezett, azaz az amerikaiak és az ausztrálok is a 7:41.50-es régi rekordon belüli eredménnyel zártak. Hetedik lett a női 800 méteres gyorsúszásban Késely Ajna, így nem jutott be a döntőbe. Búcsúzott a román 3 x 3-as női kosárlabdacsapat az olimpiai játékoktól. Csupán egy győzelmet könyvelhettek el Mongólia ellen, így a hetedik helyen fejezték be a tornát. Továbbjutók Cseh László 200 méter vegyesen a csütörtöki elődöntőből a nyolcadik helyen jutott be a pénteki fináléba. Az utolsó világversenyén szereplő 35 éves úszó – aki ebben a számban Pekingben ezüst-, Londonban bronzérmes volt – remekül kezdett, a pillangó és a hát után is elsőként fordult. A mellen már visszaesett a harmadik helyre, a gyorson jól tartotta magát, végül a futamában negyedikként csapott a célba, ami éppen elég volt a döntőbe jutáshoz. Burián Katalin továbbjutott a női 200 méteres hátúszás előfutamában. A 200 méteren aranyérmes Milák Kristóf, valamint honfi társa, Szabó Szebasztián is bejutott a 100 méteres pillangóúszás döntőjébe. Hétvégén rajtol az atlétika Az Olimpiai Stadionban ma elkezdődnek a sportok királynőjének is nevezett atlétikaversenyek, köztük 19 magyar indulóval. Az első napon, a délelőtti programban 800 méteren Bartha-Kéri Bianka és 400 méter gáton Koroknai Máté lesz érdekelt, míg délután a legutóbbi játékokon, Rióban bronzérmes súlylökő, a szülése után visszatérő Márton Anita mutatkozik be a selejtezőben.