Ugyanaznap kell játszani két helyszínen

A Magyar Jégkorong Szövetség után a Román Jégkorong Szövetség is nyilvánosságra hozta a 2015/2016-os versenynaptárát. A két naptárt összevetve nagyon nehéz helyzetben van a HSC Csíkszereda és a Brassói Corona, hiszen a MOL Liga és a román bajnokság versenynaptára ütközik: a két csapatnak ugyanaznap van hazai bajnokija Romániában és MOL Liga mérkőzése Magyarországon. Ma Budapesten egyeztetnek a nemzetközi pontvadászat szervezői és résztvevői egy új menetrend kidolgozásáról. [dropcap]A[/dropcap] Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) három hete, a Román Jégkorong Szövetség (RJSZ) a hét közepén hozta nyilvánosságra a MOL Liga, illetve a román bajnokság menetrendjét. A két szövetség között nem túl rózsás a kapcsolat, hiszen miután a Galaci Dunărea MOL Liga-felvételi kérését elutasították, a Steaua pedig anyagi források hiánya miatt nem nevezett a nemzetközi pontvadászatba, az RJSZ nyilvánvalóvá tette: számukra a román bajnokság a fontos, és ugyan hozzájárul a HSC Csíkszereda és a Brassói Corona MOL Ligában való szerepléshez, ám nem érdekli őket, hogy a két erdélyi csapat hogyan áll helyt két fronton. A két naptárt összevetve nagyon nehéz helyzetben van a HSC Csíkszereda és a Brassói Corona, hiszen a MOL Liga és a román bajnokság versenynaptára ütközik: a két csapatnak sokszor ugyanaznap van hazai bajnokija Romániában és MOL Liga-mérkőzése Magyarországon. Ezenkívül ütközik a két pontvadászat szabályzata is, hiszen amíg a hazai bajnokságban az IIHF-vonalat követik a hosszabbításban (4 a 4 ellen az első gólig, ha pedig nincs találat, akkor öt percig), a MOL Liga pedig az észak-amerikai „másodosztály” – AHL – által tavaly bevezetett módszert alkalmazza ősztől (4 a 4 ellen a 3. perc utáni első játékmegszakításig, utána 3 a 3 ellen további négy percig, ha a ráadásban nem esik gól). Szintén ütközik a kapusokra vonatkozó szabályozás is: a MOL Ligában szabad, a román bajnokságban nem szabad idegenlégiós hálóőrt használni. A MOL Ligában és a hazai pontvadászatban is legtöbb öt idegenlégióst használhatnak a csapatok meccsenként, utóbbiban viszont csak mezőnyjátékos lehet a külföldi hokis. Mind a MOL Liga, mind pedig a román bajnokság szeptember 11-én rajtol. A jelenlegi kiírás szerint a nemzetközi bajnokság első játéknapján a HSC Csíkszereda a Fehérvár AV19 vendégeként Székesfehérváron lépne jégre, míg a Brassói Corona Dunaújvárosban az Acélbikák ellen játszana. Ugyanaznap a HSC a Vákár Lajos Műjégpályán a Gyergyószentmiklósi Progym ellen kell megkezdje a román bajnoki szereplést, míg a Brassói Olimpic jégcsarnokban a Corona a Steauát fogadja. Egy héttel később a Corona ugyanaznap hazai jégen a MAC Budapestet fogadja és Galacon a Dunărea ellen is jégre kell lépjen, míg a HSC 19-én a MAC ellen Csíkszeredában, a Steaua ellen pedig Csíkkarcfalván kell helytálljon. A kiírások szerint október 30-án a Corona hazai közönség előtt egy román bajnokit – a Dunărea ellen – és egy MOL Liga-meccset – Fehérvárral – is játszik, másnap a HSC is ugyanebben a helyzetben lesz: a Steaua és a Fehérvár AV19 lesz az ellenfél. A MOL Liga alapszakasza a jelenlegi kiírás szerint három oda-vissza körből – csapatonként 48 mérkőzésből – áll, míg a román bajnokságban dupla fordulókat rendeznek a két oda-vissza kör – csapatonként 40 meccsből – során. A HSC Csíkszereda és a Corona számára tehát a két kiírás alapszakasza során 88 mérkőzés vár, ami a jelenlegi helyzetben csak úgy teljesíthető, ha mindkét gárda legalább 40-40 fős kerettel rendelkezik, ám ez egyik együttesnél sincs így. A MOL Liga vezetése és tagjai ma ülésezik Budapesten, a MJSZ elnöksége pedig kedden dönt arról, milyen megoldást tud kínálni a két erdélyi csapat számára ahhoz, hogy a kialakult helyzetben is részt tudjon venni a 2015/2016-os nemzetközi, illetve a romániai bajnokságban. HN-információ