Túlórás GYHK-siker

Háromgólos hátrányból mentette hosszabbításra a Dunaújvárosi Acélbikák elleni Erste Liga-mérkőzést a Gyergyói Hoki Klub pénteken. A piros-fehérek a ráadásban megszerezték a győzelemért járó pluszpontot.

Farkas Endre
A GYHK újabb lépése az alapszakasz-győzelem felé Fotó: Ersteligapress

A gyenge formát mutató Dunaújvárosi Acélbikák otthonában tehetett újabb lépést az Erste Liga alapszakasz-győzelme felé vezető úton a Gyergyói Hoki Klub. Az esélyeknek megfelelően indult a péntek esti találkozó, Orbán másfél perccel az első korongbedobás után megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1).

Nem ijedt meg a tabella utolsó előtti helyén tanyázó DAB. A játékrész közepén Szabó találatával kiegyenlítettek az Acélbikák, majd Valtola révén rövidesen előnybe kerültek (2–1). Lendületben maradt a magyarországi gárda a középső játékrészben is, a 31. percben Hadzinikolic találata már kétgólos hazai vezetést jelentett (3–1). Sőt, rövidesen a negyedik találat is Rinnie kapujában táncolt (4–1). Gyorsan reagált a GYHK, amely a harmadik harmadnak kétgólos hátrányban futott neki (4–2).

A záróharmadban elképesztő energiákat mozgósítottak a székelyföldiek az egyenlítés, illetve a győzelem érdekében. Ennek meg is lett az eredménye, Szilassy Zoltán tanítványai kiegyenlítették az állást, és Sylvestre duplájával kiharcolták a hosszabbítást (4–4). A ráadásban Orbán ugorhatott meg egy korongszerzést követően, és jól szolgálta ki Bodót, aki eldöntötte a találkozót (4–5). A GYHK vasárnap a BJAHC-hoz utazik.

Dunaújvárosi Acélbikák – Gyergyói Hoki Klub 4–5, hosszabbítás után (2–1, 2–1, 0–2, 0–1)
Dunaújváros Jégcsarnok, 164 néző
Gólszerzők: Mihalik (14.), Valtola (14.), Hadzinikolic (31.), Embrich (33.), illetve Orbán (2.), Haaranen (34.), Sylvestre (46. és 51.), Bodó (62.)
Kapura lövések száma: 33–41
Kiállításpercek: 6, illetve 6 perc