Távolodik a rájátszás

Egygólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda Liga 2-es csapata a Temesvári Politehnica otthonában szombaton. Ezzel eldőlt, hogy a téli szünetet nem töltik felsőházi rájátszást érő helyen a piros-feketék.

Farkas Endre
Becsült olvasási idő: 3 perc
Kézzel-lábbal kapaszkodott az FK. Sikertelenül Fotó: Politehnica Timișoara

A hétközben vezetőed­ző-váltáson átesett csí­ki csapatnak mindenképpen győznie kellett ahhoz, hogy az őszi idény lezártával rájátszást érő helyen vonuljon pihenőre. A csapat felkészülését a hétfői, Sellenberk elleni mérkőzést követő edzőváltás nyomán László Csaba irányította. A kapuban ezúttal Karácsony Márk kapott lehetőséget a szakmai stábtól, míg Soufiane Jebari sérülés miatt a lelátóról figyelte társait a temesvári Ştiinţa Stadionban.
A hazaiak több veszélyes akciót vezettek az első fél órában, 32. percben pedig megszületett a temesvári vezető találat. Radu jobb oldalról érkező beadására Cosmin Bîrnoi érkezett jól a hosszú oldalon, és helyezett a hálóba (1–0). Határozottan kezdte a második játékrészt is a Poli. Ennek eredményeként az 52. percben megduplázták az előnyt, Denis Radu volt eredményes (2–0). Hat perc elteltével a csereként beállt Jelena Richárd közeli találatával élesztette a szeredai reményeket (2–1). Ám a további vendégrohamok elmaradtak, továbbra is a Temesvár veszélyeztetett többet, és végül megőrizte minimális előnyét a bánsági csapat.
A folytatásban először február 25-én lép pályára az FK a Bukaresti Progresul 1944 Spartac csapata ellen hazai pályán.
Temesvári Politehnica – FK Csík­sze­re­da 2–1 (1–0), Te­mes­vár, Ştiinţa Stadion. Gól­szer­zők: Cosmin Bîrnoi (32.), Denis Radu (52.), illetve Jelena Richárd (58.).
FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Csiszér Balázs (Jelena Richárd, a szünetben), Kelemen Dávid, Nemanič Klemen, Paul Pîrvulescu (Takacs Rareș, 59.) – Csürös Attila – Gál-Andrezly Péter, Kovács Lóránt (Veres Szilárd, 79.), Omar El Sawy (Kovács Márk, 46.), Petre Ivanovici (Schieb Marvin, 60.) – Dino Stančič. Megbízott vezetőedző: László Csaba.