Szomorú vasárnap

Végig partiban volt a listavezetővel az Udvarhelyi VSK férfi kézilabda-fiókcsapata, a vége azonban vereség lett. Kikaptak az ifi 2-es udvarhelyi fiúk és az ifi 3-as lányok is.

Jakab Árpád
Becsült olvasási idő: 2 perc
Huszáros hajrá. Az ifi 2-es fiúk nagyot harcoltak Fotó: SZKA

Három udvarhelyi kézilabdacsapat is pályára lépett va­sár­nap, mindhárom hazai környezetben, és mindhárom vereséget szenvedett. A VSK II. – noha végig partiban volt – az A osztály 10. játéknapján a listavezető Kolozsvári U-tól szenvedett vereséget. Palatka Barna csapata három győzelem mellett hét vereséget könyvelt el eddig.
Az ifi 2-es udvarhelyi fiúk a mérkőzés előtt azonos pontszámmal rendelkező Brassói Avatart fogadták. A találkozón rendre az ellenfél akarata érvényesült, tíz perccel a vége előtt már héttel vezettek (16–23). Megrázta magát Orbán Levente együttese, de egyenlíteni nem sikerült, eggyel nyertek a vendégek. Az ISK 3 győzelemmel és 2 vereséggel harmadik a táblázaton.
Az Udvarhelyi ISK ifi 3-as lánycsapata a csoport legerősebbjével, a Brassói Tran­sil­vá­ni­ával mérkőzött meg: Sándor Alíz csapata, mely jelenleg 5. a rangsorban, nagy zakót kapott.

EREDMÉNYEK
Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 10. forduló
Székelyudvarhelyi VSK II. – Kolozsvári U 29–33 (14–14). Az udvarhelyi gólszerzők: Hadnagy Loránd 7, Feliciano Couveiro 6, Komporály Attila, Pál Szilárd és Katona Tamás 4-4, Angelo Tăuțean 3, Mátyás Demeter 1
Ifjúsági 2-es fiúbajnokság, G csoport, 5. forduló
Székelyudvarhelyi ISK – Brassói Avatar 24–25 (11–15). Az udvarhelyi gólszerzők: Tódor Krisztián 9, Máthé Zalán 6, Lurcza Dávid 3, Tornai Balázs, Szabó Zoltán és Tövisi Hunor 2-2. Játszott még: László Ádám, Laczkó Botond, Sándor Kristóf, Bogos Dávid.
Ifjúsági 3-as lánybajnokság, H csoport, 8. forduló
Székelyudvarhelyi ISK – Brassói Transilvania 21–44 (8–28). Az udvarhelyi gólszerzők: Sándor Evódia 9, Varga Krisztina, Katona Noémi és Nyisztor Edina 3–3, Szakál Boróka 2, Lázár Nóra 1. Játszott még: Geréb Amarillisz, Tófalvi Petra, Lőrincz Nikolett, Antonya Fanni, Simon Sára, Nagy Renáta, Sebestyén Gabriella, Bíró Boglárka.