Szeredában is nyert a GYHK

A győzelmet jobban akaró, a helyzeteit kihasználó Gyergyói HK elvitte a pontokat Csíkszeredából a jégkorong Erste Liga legutóbbi székely rangadóján. Sajnos a játékvezetők ezúttal sem tudtak felnőni a mérkőzés színvonalához.

Fotó: László F. Csaba

Pikáns összecsapással folytatódott a jégkorong Erste Liga: a hullámzó teljesítményt nyújtó, címvédő Csíkszeredai Sportklub a Gyergyói HK-t fogadta. A házigazdáknak lett volna miért visszavágniuk, hiszen a szünet előtt Gyergyószentmiklóson 5–2-es vereségbe szaladtak bele.

Ennek ellenére újfent a piros-fehérek kezdtek meggyőzőbben, előbb Vincze P., majd DiDiomete avatta fel Adorjánt. A Sportklub „észhez tért”, fokozatosan átvette az irányítást, és Sofron góljával felzárkózott, ám innentől nem a jégkorongé volt a főszerep. A bírói négyes alaposan belenyúlt a találkozóba, mindkét csapatból folyamatosan szórva ki a játékosokat. A második felvonás elején egy négy a három elleni fort kihasználva Szkacskov révén egyenlített a Sportklub. A következő kiállítás már a kék-fehéreké volt, míg a gól Chris Bodóé, ismét a vendégeknél volt az előny. A 30. percben Imre Patrik és Rokaly Norbert talált egymásra, a konfliktusba beavatkozott Clarke is, majd percekig a játékvezetőkön kívül senki sem tudta, hogy kit mire büntettek. Végül Imre, Rokaly N. és Clarke is mehetett zuhanyozni, továbbá Részegh Zs. is „gazdagodott” két perccel, az ajándékba kapott dupla fórral viszont nem tudott mit kezdni a GYHK. A zárófelvonásra is a játékvezetőké volt a főszerep, gól viszont nem esett. A hajrára a házigazdák lehozták a kapust, ezalatt a GYHK két üres kapus góljából egyet adtak meg. Két remek csapat vívott parázs meccset nagyszerű közönség előtt, kár, hogy a Radu-Mihai-Gheohies-Ștefan játékvezetői négyesé volt a főszerep. A GYHK győzelme teljesen megérdemelt, hiszen a piros-fehérek jobban akarták a sikert.

Erste Liga, eredmények

Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK 2–4 (1–2, 1–1, 0–1) /Sofron (11.), Szkacskov (21.), illetve Vincze P. (2.), DiDiomete (4.), Bodó (25., 60.)/.
DVTK Jegesmedvék – Újpest 5–3 (2–0, 0–3, 3–0) /Razumnyak (10.), Farkas (14.), Páterka (49.), Blasko (50.), Galajda (50.)/.
FEHA19 – Ferencváros 2–5 (1–3, 1–1, 0–1) /Kiss (5.), Cizas (36.), illetve Bán (6.), Nagy G. (7.), Karmeniemi (15.), Marva (22.), Kestilla (55.)/.
BJAHC – Dunaújvárosi Acélbikák 6–2 (0–0, 3–0, 3–2) /Schlek­mann (22.), Nagy K. (22., 60.), Galoha (31.), McCormick (50.), Elo (53.), illetve Stan (45.), Embrich (46.)/.
A DEAC – DVTK Jegesmedvék, a Ferencváros – BJAHC, az Acélbikák – FEHA19 és a Gyergyói HK – Brassói Corona találkozók tegnap este lapzárta után értek véget.

Román bajnokság, eredmények

Sapientia U23 – Bukaresti Sportul Studențesc 12–4 (5–2, 1–1, 6–1) és 7–3 (0–1, 6–0, 1–2). Gólszerzők: Benedek 6, Lázár 2, Barabás 2, Salamon 2, Galusnyák 2, Kosza 2, Bănceanu, Both, István, illetve Bucătoș 2, Sándor 2, Anton, Chițac, Fetes R.
A Sportklub – VSK Galac találkozó tegnap lapzárta után ért véget. Ma 18.30-tól a két csapat újra megmérkőzik.