Szenvedett, majd javított a Sportklub

Rohamtempóban tudják le a mérkőzéseket a jégkorong Erste Ligában. A Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK hazai környezetben játszik. Felemás formában.

Futószalagon tudja le meccseit a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub, amelyre kemény menetelés vár, köszönhetően a múlt év őszi kihagyásnak, amikor a koronavírus volt az úr a kék-fehérek háza táján.
És biza ez fárasztó meló. Ez látszott meg a Sportklub – Vasas párharc második felvonásán, amikor a vendégek az első felvonásban háromgólos előnyre tettek szert. A második felvonásban a kék-fehérek a felforgatott hadrend ellenére megmutatták, hogy van bennük tartás, és összejött az egyenlítés. A folytatásban viszont megint sok hiba csúszott a játékba, amelynek vereség lett a vége.
A GYHK nem esett a Sportklub hibájába a MAC ellen. A Gyergyó kezdett jobban, két és fél perc után Pance volt eredményes. Az újbudaiak fórból tudtak egyenlíteni, Nagy Krisztián talált be közelről egy másodperccel a kiállítás lejárta előtt. A második harmad kiegyenlített játékot, sok helyzetet hozott, ám gólt nem. A GYHK kétszer volt fórban, de ezekkel nem élt.
Aztán az utolsó húsz percben is volt lehetősége az emberelőnyöket gyakorolnia a hazai csapatnak, és a másodikból már betalált: Kreisz kapott 2+10 percet palánkra lökésért. St. Amant pedig megszerezte a vezetést. Ezután fordult a kocka, gyergyói kiállítások következtek, a MAC HKB fél percig kettős fórban is volt, de Cooke és a védelem tette a dolgát. A hajrában az időkérés után jött a kapuslehozatal is, de az egyenlítés nem sikerült a vendégeknek.

Rangadók a zsebben
A csütörtök esti Vasas ellen elszenvedett vereséget követően a MAC HKB ellen igyekezett talpra állni a Csíkszeredai Sportklub. A hazaiak szakvezetése erre a meccsre is alaposan megkeverte a sorokat. A kapuban László Arnold kezdett, így a mezőnyben hat légiós kapott helyet. De így is 11 játékos maradt ki a jégre lépő keretből. Többségük sérüléssel küszködik.
Sok volt a kiállítást az első tíz percben, de egyik csapatnak sem sikerült fórban megszereznie a vezetést. Aztán egyenlő létszám mellett a Sportklub a 14. percben betalált, Papp volt eredményes kipattanóból. A folytatásban a MAC előtt adódtak lehetőségek. A legnagyobbat Kreisz hagyta ki, amely végén videobírót kértek a vendégek, de a kérésük nem volt megalapozott, és gól sem esett. A 19. percre fordulva a Sportklub megduplázta vezetését, Becze szerzett nagy gólt. A második harmad elején a hazaiak támadtak aktívabban, és Kuljas emberelőnyben növelte a különbséget. A MAC HKB is fórban válaszolt, Schlekmann távoli lövése Garáton pattant meg, és a pakk némi szerencsével a hálóban kötött ki.
A budapestiek egy áthúzódó kiállítás kivédekezésétől kaptak új lendületet, és a 44. percben Kreisz szép góllal folytatta a felzárkózást. Két perc múlva viszont újra betalált a Csíkszereda, Fodor kotorta be közelről a korongot. Az utolsó tíz percben két emberelőnyt is kapott a MAC HKB, de nem tudtak közelebb kerülni. A hajrában a kapust is lehozta az edzői stáb, ám Becze ezt megbüntette.
A Gyergyói HK vendége a Debreceni DEAC volt. Az első harmadban egyik csapatnak sem ment a helyzetkihasználás, két-két büntetés is volt, de gól nem született. Aztán a második húsz percben felpörgött az iram, a GYHK kilenc másodperc után gólra váltott egy fórt, Koskiranta talált be. A DEAC is előnybe került, ám ezzel nem élt, a 30. percben viszont összejött az egyenlítés, Szács volt eredményes. Két perccel később már újra a Gyergyó állt jobban, Elekes Darabont egy kipattanót érétékesített, majd 17 másodperc múlva Novotny gyorsan egyenlített. Az utolsó harmadban is maradt a kiélezett csata, amelyet végül a hazaiak nyertek meg, miután Troncinsky 48. percben szerzett góljára már nem érkezett válasz. A debreceniek emberelőnybe kerültek a hajrában, de ez végül csak egy percig tartott.

Rájátszás március 2-án
Az Erste Liga elnöksége úgy döntött, hogy az alapszakasz az eredetileg tervezettnél két nappal később zárul, az utolsó játéknap február 26. A Gyergyó a Brassóval, az Opten Vasas a Titánokkal játszik ezen a napon. Az eddig le nem játszott mérkőzések esetében az eredmény megállapításáról az MJSZ Versenyirodája hoz döntést.
A negyeddöntő párosítására március 1-jén sajtótájékoztatón derül fény. A párharcok legkorábban március 2-án kezdődhetnek. Az elődöntők március 16-án indulnak, az esetleges hetedik meccseket március 27-én tartják. A finálé első napja március 30., a sorozatnak legkésőbb április 10-ig le kell zárulnia.

Erste Liga, eredmények

Csütörtök: Csíkszeredai Sportklub – Opten Vasas HC 4–6 (0–3, 3–2, 1–1) /Ilyés (25.), Maylan (28.), Loginov (35.), Becze (45.), illetve Vesutkin (2.), Szalma (9.), Odnoga (12., 39.), Czakó (35.), Szlama (60.)/; Gyergyói HK – MAC HKB Újbuda 2–1 (1–1, 0–0, 1–0) /Pance (3.), St. Amant (49.), illetve Nagy K. (15.)/; Brassói Corona – Debreceni DEAC 3–1 (0–1, 3–0, 0–0) / Tranca (26.), Molnár Zs. (29.), Klempa (36.), illetve Bogesics (7.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Titánok 2–5 (1–2, 0–1, 1–2); Újpest – Ferencváros-Telekom 2–3 (1–1, 0–0, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után.
Péntek: Csíkszeredai Sportklub – MAC HKB Újbuda 5–2 (2–0, 1–1, 2–1) /Papp (14.), Becze (19., 59.), Kuljas (29.), Fodor (46.), illetve Garát (35.), Kreisz (44.)/; Gyergyói HK – Debreceni DEAC 3–2 (0–0, 2–2, 1–0) /Koskiranta (24.), Elekes Darabont (32.), Troncinsky (48.), illetve Szűcs (30.), Novotny (32.)/.
Szombat: Brassói Corona – Opten Vasas HC 4–2 (3–1, 0–1, 1–0) /Molnár Z. (2.), McFadden (7., 15., 49.), illetve Kmec (7.), Szalma (26.)/; Újpest – Dunaújvárosi Acélbikák 6–3 (3–3, 3–0, 0–0).
A Brassói Corona – MAC HKB Újbuda, a Csíkszeredai Sportklub – Debreceni DEAC, a Gyergyói HK – Opten Vasas HC és a Titánok – Ferencváros-Telekom mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget.