Székelyudvarhelyen versenyeztek

A székelyudvarhelyi sportcsarnok adott otthont a hétvégén a WTF Taekwondo Hwarang-kupa küzdelmeinek, amelyet gyerek, kisifjúsági, kadét, ifjúsági és felnőtt korcsoportoknak szerveztek. A Székelyudvarhelyi Hwarang Sportklub által szervezett megmérettetésen 17 csapat és több mint kétszáz versenyző vett részt. A Csíkszeredai Phoenix Sportklub Simó Mihály 5 DAN-os mester vezetésével két arany-, nyolc ezüst- és hét bronzérmet szerzett. Az ifjúságiak között Macovei Briana (–59 kg) és Bálint Krisztina (–65 kg) az első helyen zárt, a gyerek kategóriában Negru Pavel Radu (–25 kg), Incze Noémi (–25 kg), Zsombori Hunor (–35 kg), Imre Madarász Emese (+30 kg) a második helyen zárt. Ugyancsak második lett Borbély Levente (kadét, –45 kg), Sentes Alina (ifjúsági, –63 kg), Szőgyör Boglárka (ifjúsági, –52 kg) és Timár Szabolcs (felnőtt, –68 kg). A csíki sportolók közül a gyerekeknél Oanea Cristian (–35 kg), Cojocaru Răzvan (+25 kg) és Westhout Anett (–25 kg), az ifjúságiaknál Vízi Bálint (–78 kg), Farkas Adél (–59 kg) és Bujac Eduard (–63 kg), valamint a kadét korosztályban Macovei Briana (–55 kg) a harmadik helyen zárt. A házigazda Hwarang SK versenyzői két második és két harmadik helyet szereztek a küzdelemben, formagyakorlatban pedig egy bronzérmet nyertek. A felnőttek között Dakó Harold (–74 kg), a gyerek korosztályban Szakáts Lóránt (+35 kg) lett második, az ifjúságiaknál Deák Adrienn (–50 kg), a kisifjúságiak között pedig Simó Gyopár (–35 kg) a harmadik helyen zárt, utóbbi a formagyakorlatban is bronzérmet szerzett. [caption id="attachment_3358" align="aligncenter" width="620"]A csíki érmesek A csíki érmesek[/caption]