Söpréssel elődöntős az Újpest: Kétgólos csíki siker

Visszavette a vezetést a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében és 2–1-re áll a Debreceni DEAC elleni párharcban. Tegnap este az Újpest elsőként kvalifikálta magát az elődöntőbe. Jó játékkal hozta a győzelmet a Sportklub                                                                           Fotó: László F. Csaba Annak ellenére, hogy Debrecenben a Csíkszeredai Sportklub elveszítette a DEAC elleni jégkorong Erste Liga negyeddöntő második meccsét, bizakodva várta a hazai páros meccset. A bizakodás abból fakadt, hogy a sérültek és az eltiltottak visszatérhettek a jégre. Adorján a padon kapott helyet, ellenben Shallával, Beczével, illetve Taratuhinnal. Ez hatalmas erőt adott a Sportklubnak, és ezt a jégen is igyekeztek mutatni. Már az első percekben valósággal lerohanták a debrecenieket. Futószalagon jöttek a helyzetek, és a 4. perc elején Brophey köszönt be Hetényinek. Annak a Hetényinek, akinek az elkövetkezendő percekben is sok munkát adtak a csíkiak, köszönhetően egy emberelőnynek is. A DEAC viszont lassan-lassan kiegyenlítette a játékot, majd rajtuk volt a sor, hogy helyzeteket alakítsanak a rájátszásra remeklő Szamankov kapuja előtt. Gólt viszont nem sikerült szerezniük. A harmad hajrájára újfent a hazai csapat dominált, és közel is voltak a második gólhoz, de Becze lövése a vason csattant. A második felvonást a vendégek kezdték jobban. Előbb Novotny lépett ki szólóba, amelyet hárítani tudott a csíkiak fehérorosz kapusa, hogy a 23. percben egy kontra végén Kulesov mattolja. A Sportklub sebességet váltott ekkor, és hatalmas nyomást helyeztek a debreceni kapura. És a gólok is jöttek. Előbb Shalla ütemtelenül ellőtt korongja zúdult védhetetlenül a ketrecbe, majd Becze ugrott ki szólóba, de vele hátulról szabálytalankodtak. A jogosan megítélt büntetőlövést a visszatérő Becze nem tudta belőni, pár perc múlva viszont újból zörrent Hetényi hálója. A hazaiak második előnyüket mindössze 10 másodperc alatt kihasználták egy óriási Kuljas-bombával. A meccs felét átlépve bajba került a Sportklub. Előbb Farkas ült ki a büntetőpadra, amelyet nagyon könnyedén védtek ki a hazaiak, de még a büntetés lejárta előtt Papp is kiült. 14 másodpercig öt a három ellen mehetett a DEAC, de nem tudtak lövésekig jutni, és amikor igen, akkor Berta lövését bravúrral hárította Szamankov. Egyenlő létszám mellett visszatért a hazaiak dominanciája és közel voltak a negyedik gólhoz: Rokaly Szilárd lövése átcsúszott Hetényin, de Taratuhin a gólvonalon nem tudta áthúzni a pakkot. Így érkeztünk el a záró felvonáshoz, amelynek első percei lüktető oda-vissza játékot hoztak. Egymás hibáiból éltek a felek, de a kapusok tették a dolgukat és semlegesítették a mezőnyjátékosok hibáit. A Sportklub a biztos védekezésre alapozott, amely annyira jól sikerült, hogy a vendégek trénere az utolsó másodpercekre tudta lehozni kapusát, de esélyük sem maradt a szépítésre. Erste Liga, negyeddöntő Csíkszeredai Sportklub – DEAC 3–1 (1–0, 2–1, 0–0) Gólszerzők: Brophey (4.), Shalla (28.), Kuljas (32.), illetve Kulesov (23.). Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Sportklub javára. Újpest – Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (2–0, 2–2, 1–0) Gólszerzők: Sikorcin (5.), Vincze (10.), DiDiomete (33.), Csamangó (39.), Harrison (50.), illetve Lendák (36.), Turcotte (37.). Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 az Újpest javára. A hétvégi műsor: péntek: Csíkszeredai Sportklub – Debreceni DEAC (18.30, 4. mérkőzés), Gyergyói HK – Brassói Corona (18.30, 3. mérkőzés), Fehérvári Titánok – Ferencváros-Telekom (19.30, 3. mérkőzés); szombat: Gyergyói HK – Brassói Corona (18.30, 4. mérkőzés), Fehérvári Titánok – Ferencváros-Telekom (18.30, 4. mérkőzés); hétfő: Brassói Corona – Gyergyói HK (18.30, 5. mérkőzés), Ferencváros-Telekom – Fehérvári Titánok (19, 5. mérkőzés), Debreceni DEAC – Csíkszeredai Sportklub (19, 5. mérkőzés).