Sokkolták a világot a japánok

Elképesztő estét hozott a katari labdarúgó-világbajnokság E jelű kvartettjének zárófordulója, a japánok sokkolták a világot, és a spanyolok legyőzésével ellenfelük előtt, csoportelsőként jutottak tovább. Németország hatgólos meccsen nyert Costa Rica ellen, mégis búcsúra kényszerült.

A kék szamurájok két volt világbajnokot is legyőztek Fotó: fifa.com

Igazi drámát ígértek az E csoport utolsó mérkőzései, ugyanis még bárki kieshetett, mint ahogy bárki tovább is juthatott a csoportból.
Németország egyetlen pontjával csoportutolsóként futott neki a zárófordulónak, vagyis a Nationalelfnek győznie kellett, ráadásul minél nagyobb arányban, mert ha Japán pontot lop Spanyolországtól, az a németek kiesését jelenti, kivéve, ha sikerül Costa Ricát ugyanúgy kiütniük, mint a spanyolok tették a nyitókörben (7–0). A papírforma szerint könnyű továbbjutásra jelölt német válogatott számára minden jól alakult, Gnabry révén gyorsan megszerezték a vezetést, miközben Morata is hamar előnybe hozta a spanyolokat. Mindkét favorit nyomasztó fölényt mutatott, ám további gólok nem születtek, ennél az állásnál a két volt világbajnok állt továbbjutásra, Japán és Costa Rica pedig kiesésre.

fifa.com
Négy év után ismét korán búcsúztak a németek a világbajnokságtól

A második játékrészben aztán jött a hideg zuhany, legalábbis német szempontból, ugyanis Costa Rica Tejeda révén kiegyenlített. A Nationalelf helyzete ezzel nagyon neccessé vált, ugyanis közben a másik mérkőzésen a japánok váratlanul és gyorsan, három perc alatt fordítottak: Doan a 48., Tanaka az 51. percben volt eredményes, ez az állás japán és spanyol továbbjutást ígért. Németország a 70. percre még komoly bajba került, Costa Rica megfordította a meccset, egy szabadrúgás utáni kavarodás után Vargas talált be. E pillanatban a tabella hihetetlen csoportállást mutatott: Japán és Costa Rica továbbjutó volt, Németország és Spanyolország pedig kiesésre állt. De a németek gyorsan összekapták magukat, a 73. percben kiegyenlítettek, hogy aztán a vezetést is átvegyék, majd megduplázzák előnyüket. Csakhogy a másik mérkőzés eredménye nem változott, vagyis Japán megverte Spanyolországot (is), ami azt jelentette, hogy hiába nyert Németország, a 2018-as vb után most is mindössze három csoportmeccs jutott 2014 világbajnokának. A tizenhat között a japán együttes ellenfele Horvátország lesz, míg a spanyolok Marokkóval találkoznak.
Eredmények: E csoport, 3. (utolsó) forduló: Costa Rica – Németország: 2–4 (0–1). Gólszerzők: Tejeda (58.), Vargas (70.); illetve Gnabry (10.), Havertz (73., 85.), Füllkrug (89.). Japán – Spanyolország 2–1 (0–1). Gólszerzők: Doan (48.), Tanaka (51.), illetve Morata (12.). A csoport végeredménye: 1. Japán 6 p., 2. Spanyolország 4 p. (9–3), 3. Németország 4 p. (6–5), 4. Costa Rica 3 p.