Simán győzött az ISK-SZAK

Mindkét ellenfelén túllépve, sima győzelemmel nyerte meg a Székelyudvarhelyen megrendezett harmadik számú európai kupakiírás, a Europe Trophy G csoportjának döntő tornáját a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK asztalitenisz-csapata, és már készülhet is az európai kupadöntőre. Az asztalitenisz kapta a főszerepet szombaton a székelyudvarhelyi sportcsarnokban, ahol a Europe Trophy G csoportjának döntő tornáját rendezték, a házigazdák mellett egy észak-macedón és egy vajdasági klubcsapat részvételével. A szombati küzdelmek nyitányaként a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK játékosai az észak-macedón bajnok, a Mladost ellen léptek asztalhoz, az udvarhelyieknél mindhárom játékos remekelt, György Szilárd, Sebastian Loso és Lucian Munteanu is szettveszteség nélkül lépett túl ellenfelén, így a mérkőzést 3–0-ra a házigazdák nyerték. Délután a két vendégegyüttes, a Mladost és a szerb bronzérmes Temerin Asztalitenisz Klub mérte össze tudását, az észak-macedónok ezúttal is alulmaradtak, a mérkőzést 3–0-ra a vajdasági együttes nyerte. Így a szombat esti mérkőzés lett az udvarhelyi torna döntője, melyben a hazaiak könnyedén vették az akadályt a dél-bácskai együttes magyarjai ellen. György Szilárd 3–0 győzött Vitsek Iván ellen, és hasonló eredményt hozott a Sebastian Loso – Pető Zoltán párharc, előbbi javára. Egyedül Orosz András tudott játszmát nyerni a házigazdák ellen, de a kétszeres szerb ifjúsági bajnok így is 1–3-ra alulmaradt Lucian Munteanuval szemben. A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK tehát magabiztosan nyerte meg csoportját, és ott lehet a nyolc európai régió döntő tornáján, amelyet június 17–19-én rendeznek meg a csehországi Havirovban.