Rendhagyó verseny elfogadható eredményekkel: Újabb csíki dobogósok

Brassópojánán rendezték az U21-es cselgáncsozók országos bajnokságát az elmúlt hétvégén, a verseny ezúttal is buborékrendszerben zajlott. A csíkszeredai sportolók három ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza. Három ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza a csíkszeredai cselgáncsozók az elmúlt hétvégén Brassópojánán, az U21-es korosztály számára tartott országos bajnokságról. A Barcaságban zajlott verseny során ugyanazok a szigorú szabályozások voltak érvényesek ezúttal is, mint két héttel korábban a felnőttek országos megmérettetésén: az U21-es korosztályú sportolók is buborékrendszerben mérték össze erejüket. A VSK Csíkszereda sportolói közül Radvánszki Szilárd a 73 kilogrammosok súlycsoportjában és Lajos Orsolya az 57 kilogrammosok között a dobogó második fokára állhatott fel, míg Radvánszki Ádám a 60 kilogrammosok kategóriájában harmadik helyezést ért el. Az ISK Csíkszereda csíkszentdomokosi csoportját képviselő Böjte Szilveszter az 55 kilogrammos kategóriában állt tatamira és szerzett ezüstérmet. A megyeszékhelyi sportolókat Albu Botond és Papp Róbert Flórián, a felcsíki dzsúdokát Szőcs László készítette fel a megmérettetésre. Albu Botond a bajnokságról azt mondta, a rendhagyó verseny ellenére a színvonal nem változott semmit a járványhelyzetet megelőző évekhez képest. – Aki csak tudott, a klubok közül, mindenki jelen volt az U21-es sportolók versenyén. Csíki részről elmondhatom, hogy elégedettek vagyunk a fiataljaink szereplésével. Talán Radvánszki Szilárd szerezhetett volna aranyérmet súlycsoportjában, hogyha a bíró nem nyúlt volna bele a párharcba, de ennek ellenére elégedettek vagyunk az eredményekkel – értékelt az edző, majd hozzátette, a csapat számára nincs megállás. – A következő versenyünk Zágrábban egy Európa-kupa-viadal lesz május elején, azt követően részt veszünk az U23-as román bajnokságon. A horvátországi versenyen Szőcs Elemér, a VSK sportolója lép majd tatamira, és reménykedünk egy jó szereplésben – nyilatkozta lapunknak Albu Botond.