Pontot vesztett a GYHK

Koronavírusos megbetegedések miatt a jégkorong Erste Liga három magyarországi csapata közül csak a MAC HKB Újbuda tudta lejátszani a hétvégére tervezett erdélyi mérkőzéseit. Az újbudaiak Brassóban sima vereséget szenvedtek pénteken, de másnap Gyergyószentmiklóson bravúrpontot szereztek. A Debreceni EAC és az UNI Győr ETO HC hétvégi mérkőzései elmaradtak koronavírusos megbetegedések miatt, a többi alakulat ugyanakkor pályára tudott lépni a jégkorong Erste Ligában. Pénteken több meglepő eredmény is született. Brassóban a MAC sima vereséget szenvedett a Corona ellen. Az addigi éllovas Újpest viszont meglepő vereséget szenvedett a sereghajtó Titánok otthonába, ahol egy góllal alulmaradtak. A Ferencváros is szenvedett a DVTK Jegesmedvék elleni mérkőzésen. A rendes játékidőben 2–2 volt az állás, amely végül a szétlövésekben dőlt el. A Fradi játékosai koncentráltak jobban, így ők nyerték végül a meccset. Szombaton a Gyergyói HK – MAC HKB Újbuda összecsapást rendezték meg. Haaranen már fél perc után vezetést szerzett a hazaiaknak. Az első harmad végén Tranca, a meccs felénél pedig Vincze Péter növelte a különbséget, három góllal is vezetett a gyergyói csapat. A MAC HKB azonban nem adta fel, és a harmadik felvonásban hét perc alatt egyenlített: Tóth Richárd, Ritter és Izacky volt eredményes. A hosszabbítás 26 másodpercig tartott, Haaranen érkezett jó ütemben, pontos lövésével szemben Bálizs már tehetetlen volt. A két együttes között így nyolc pontra nőtt a különbség a tabellán. A MAC HKB erdélyi túrája végén a Csíkszeredai Sportklubbal mérkőzött meg tegnap, a találkozó lapzártánk után ért véget. A Corona, a Sportklub és a GYHK a Debrecen, valamint a Győr távolmaradása miatt játék nélkül nyerte az anyaországi klubok elleni hétvégi mérkőzéseit, valamennyi esetben 5–0 arányú hazai győzelem a megállapított eredmény. Eredmények Erste Liga: péntek: Brassói Corona – MAC HKB Újbuda 5–2 (2–0, 2–1, 1–1) /Valchar (8., 39., 58.), Machala (16.), Kovács (25.), illetve Tóth R. (24.), Schlekmann (42.)/; Titánok – Újpest 4–3 (1–1, 1–1, 2–1) /Dobmayer (15.), Dudkin (35.), Ambrus G. (41.), Nagy (56.), illetve Kovács A. (18.), Zsigmond (25.), Jago (58.)/; Ferencváros-Telekom – DVTK Jegesmedvék 3–2 (1–1, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – sz.u. /Kulmala (17., 23.), Nagy G. (65. – GWS), illetve Vajtkó (14.), Wehrs (52.)/; szombat: Gyergyói HK – MAC HKB Újbuda 4–3 (2–0, 1–0, 0–3, 1–0) – h. u. /Haaranen (1., 61.), Tranca (19.), Vincze P. (30.), illetve Tóth R. (45.), Ritter (48.), Izacky (52.)/. A Csíkszeredai Sportklub – MAC HKB Újbuda, a Titánok – DVTK Jegesmedvék, valamint az Újpest – Dunaújvárosi Acélbikák mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget. Román bajnokság: szombat: Sapientia U23 – Háromszéki Ágyúsok 2–5 (0–3, 1–2, 1–0) /Salamon (36.), Antal L. (51.), illetve Bolsakov (9.), Márton (12.), Róth (15.), Pajor (26.), Horváth (31.)/. A Sapientia U23 – Háromszéki Ágyúsok mérkőzés tegnap este lapzárta után ért véget. A heti műsor: holnap: Gyergyói HK – Háromszéki Ágyúsok (18.30); szerda: Csíkszeredai Sportklub – Sapientia U23 (18.30); péntek: Sapientia U23 – Bukaresti Steaua (18.30), Sportul Studențesc – Galaci VSK (18.30); vasárnap: Sapientia U23 – Bukaresti Steaua (18.30), Sportul Studențesc – Galaci VSK (11.00).