Pontokat vesztett az FK

Döntetlennel zárta az FK Csíkszereda a hazai labdarúgó 2. liga negyedik fordulóját. Noha az FK focisai majdnem végig mezőnyfölényben játszottak, a Dunãrea Cãlãraşi ponttal távozott Csíkszeredából. A hazaiak edzője szerint két pontot vesztett az FK, jobb helyzetkihasználással akár a három pont is meglehetett volna. [caption id="attachment_93676" align="aligncenter" width="1000"] Veres Szilárd egy szögletet követően szerezte meg az FK Csíkszereda egyetlen találatát a Dunãrea ellen Fotó: Szőke Zsuzsa[/caption] Első alkalommal zárt döntetlennel az FK Csíkszereda a hazai labdarúgó 2. ligában: a piros-feketék a negyedik fordulóban a Dunărea Călărași csapatával nem bírtak hazai környezetben. Az elmúlt idényben még 1. ligás csapat főleg védelmének köszönhetően távozott egy ponttal Csíkszeredából, míg az FK főleg a rossz helyzetkihasználás miatt hullatott el két értékes pontot. Az első fél óra után már kialakult a végeredmény. Szombat délelőtt hőségben lépett pályára a két csapat Csíkszeredában, és sokáig elég óvatosan játszottak a felek: inkább az egymás erősségének és gyengeségének feltérképezése volt a cél. Negyed óra után némileg változott a játék képe, a csíkiak bátrabban támadtak, mégis az első valamirevaló helyzetből a vendégek szerezték meg a vezetést. A 25. percben egy beadást követően a labdát a vendégek visszafejelték a 16-os vonalára, ahonnan Radu Crișan egy jól eltalált kapáslövéssel a csíki kapuba juttatta a játékszert. A bekapott gól még nagyobb iramra sarkallta a csíkiakat, három perccel később ennek a tabellán is látszott az eredménye. Előbb egy bal oldali, majd egy jobb oldali szöglethez jutott az FK, a beívelt labdát Becze megcsúsztatta, majd Veres közelről a vendégek kapujába lőtte. Az egyenlítő gólt követően kiegyensúlyozottabbá vált a játék, a csíkiak a szünet előtt megszerezhették volna a vezetést, ám Jebari lövését követően a vendégkapus szögletre tolta a labdát. A második játékrészben sokat támadtak a csapatok, de mindkét gárda védelme résen volt, ennek köszönhetően pedig mindkét fél több szögletrúgást is elvégezhetett, ám igazi veszély egyik kapu előtt sem adódott sokáig. A 68. percben a vendégek előtt adódott újabb ziccer, ám Honciu lövését Bordásnak sikerült kivédenie. Ezt követően percek teltek el helyzet nélkül, többnyire a mezőnyben folyt a játék. A meccs hajrájában a csíkiak újra erőre kaptak, a mindent eldöntő győztes gólra hajtva rohamoztak. A 84. percben mégis újra a vendégek jártak közel a gólszerzéshez, ám Gligát végül szerelni tudták a csíki védők a büntetőterületen belül. Két perccel később viszont a hazaiak előtt adódott lehetőség, ám Bartát a vendégek kapusának sikerült szabályosan szerelnie a kapu előterében, így nem változott a 28. percben beállított 1–1-es eredmény. Noha az FK Csíkszereda szakmai stábja több poszton is változtatott az előző fordulóhoz képest, így például a kapuban Bordás Dániel védett, a hátvédsorban ott volt Mitra Szilárd csapatkapitányként és Berde István, de kezdő volt Raul Juliá és Takács Martin is, a fiatalok közül Simó Csongor és Becze Tamás is kezdő volt, a meccs ugyan izgalmas és iramos volt, ám elmaradt a győzelem. – Jó mérkőzést játszottunk, de sajnos a befejezéseknél még mindig nagyon szenvedünk, emiatt két pontot veszítettünk. Az első félidőben ellenfelünket jól blokkoltuk, a gólt figyelmetlenségből kaptuk, de a játék alapján, úgy érzem, megérdemeltük volna a győzelmet. Sok ziccerünk volt, az utolsó percekben kétszer is gólt rúghattunk volna, de fiatal játékosunk tapasztalatlansága miatt, sajnos nem sikerült betalálni. Remélem, hogy a jövőre nézve tudjuk értékesíteni ezeket a helyzeteket – mondta a találkozót követően Valentin Suciu, az FK Csíkszereda edzője. Eredmények 2. liga, 4. forduló: FK Csíkszereda – Dunărea Călărași 1–1 (1–1) /Veres (28.), illetve Crișan (25.)/; Temesvári Ripensia – Aradi UTA 2–1 (0–1) /Voinea (87.), Zaluschi (90.), illetve Ursu (45.)/; Sportul Snagov – Bukaresti Metaloglobus 0–3 (0–1) /Herea (17., 71.), Ghe­novici (69.)/; Pandurii Lignitul Târgu Jiu – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0–0, Bukaresti Daco-Getica – VSK Resicabánya 1–0 (1–0) /Raducan (8.)/; Concordia Chiajna – Turris Turnu Măgurele 0–3 (0–1) /Pana (6.), Ciobanu (73.), Turkovic (83.)/; Bukaresti Rapid – Temesvári Poli 1–0 (0–0) /Scutaru (83.)/; Kolozsvári Universitatea – Gloria Buzău 0–2 (0–1) /Alexandru (39.), Huiban (79.)/. A Konstancai Farul – Petrolul Ploiești meccset ma 18 órától, míg a CS Mioveni – FC Argeș Pitești találkozót holnap 19 órától játsszák. 1. Gloria 4 4 0 0 12–1 12 2. Turris-Oltul 4 4 0 0 11–1 12 3. UTA 4 3 0 1 10–2 9 4. Resicabánya 4 2 1 1 6–3 7 5. Mioveni 3 2 1 0 3–1 7 6. Rapid 4 2 1 1 5–4 7 7. FC Argeş 3 2 0 1 5–2 6 8. Metaloglobus 4 2 0 2 7–5 6 9. Petrolul 3 2 0 1 5–5 6 10. Ripensia 4 2 0 2 5–7 6 11. Daco-Getica 4 2 0 2 2–4 6 12. Concordia 4 2 0 2 4–7 6 13. Farul 3 1 1 1 2–2 4 14. FK Csíkszereda 4 1 1 2 4–5 4 15. Viitorul Pandurii 4 1 1 2 2–5 4 16. Poli 4 1 0 3 3–3 3 17. Kolozsvári U 4 1 0 3 3–5 3 18. Dunărea 4 0 1 3 2–8 1 19. Pandurii 4 0 1 3 1–8 1 20. Sportul 4 0 0 4 1–15 0 HN-összeállítás