Pofonba szaladt az SZFC

Nem sikerült átmentenie a Bá­kói SC ellen mutatott jó játékot a Székelyudvarhelyi FC-nek a másik bákói csapat – Aerostar – ellen, és egy csúnya pofonba szaladtak bele Dimény Norbert edző-játékos tanítványai idegenben. A labdarúgó harmadik ligában így az SZFC továbbra is pont nélkül áll. Hiába volt a legutóbbi fordulóban szabadnapos a Székelyudvarhelyi FC és volt ideje még jobban összekovácsolódnia a keretnek, mégsem sikerült pontot szerezni a Bákói Aerostar vendégeként a labdarúgó harmadik liga hétvégi fordulójában. A Dimény Norbert edző-játékos által vezényelt udvarhelyi csapat már a mérkőzés első negyedórája után kétgólos hátrányba került. Ekkor még hamar sikerült szépíteni, de a folytatásban hiába javult fel az SZFC játéka, szünetre maradt a 2–1-es hazai vezetés. A második félidő pedig a lehető legrosszabbul kezdődött, miután Chirilă távoli bombája beakadt Tamás Előd kapujába. Az udvarhelyiek ekkor nagyon beszorultak. Az Aerostar végleg el akarta dönteni a meccset, amely sikerült is nekik. Két kapufát követően Ardei bólintott a kapuba. A csattanó a végén érkezett, amikor Scânteie is betalált, 5–1-re módosítva az eredményt. Az SZFC legközelebb jövő szombaton lép pályára, 15 órától a Galac megyei CS Sporting Liești csapatát fogadja. A negyedik fordulóban szabadnapos FK Csíkszereda pedig épp az SZFC-t legyőző Aerostart fogadja pénteken 15 órától. Eredmény Bákói Aerostar – Szé­kely­ud­varhelyi FC 5–1 (2–1) /Hur­dubei (14.), Tudorache (16.), Chirilă (46.), Ardei (61.), Scân­teie (86.), illetve Nagy Norbert (18.)/. Az SZFC felállítása: Tamás Előd – Szőllősi Márton, Alexan­dre Sambu-Niati (46., Bálint Róbert), Demény Norbert, Kicsi Zoltán, Péter Mózes, Yaya Diaby (76., Fodor Tamás), Bálint Rajmond (80., Balázsi Csaba), Pál Örs, Dán Szabolcs, Nagy Norbert. HN-összeáílltás